|

POCZTÓWKA Z XVI DNI SOBIESZOWA (2011)

BOOGIE BOYS & JOHN CLIFTON  – 11 czerwca 201, godz. 20.00

w programie: występ zespołu “Sybiraczki”, występ tanecznej grupy “HAYAT”, występ zespołu MDK “Muflon” – “MINNIE”, koncert gwiazdy wieczoru “BOOGIE BOYS”!

BOOGIE BOYS to pierwsza w Polsce formacja fortepianowa grająca muzykę boogie woogie z domieszką czarnego bluesa. Niesamowite brzmienie przenosi słuchaczy w odległe czasy pędzących parowozów i szalonego rytmu amerykańskiej rzeczywistości. Artyści Bartek Szopiński i Michał Cholewiński oraz Szymon Szopiński doskonale wpasowują się w stylistykę boogie, czerpiąc tak z dorobku rdzennych bluesmanów, jak i polskiej muzyki rozrywkowej.

Boogie Boys to zręczne połączenie warsztatu, pasji i charyzmy z nowymi pomysłami na brzmienie starych polskich tematów oraz muzyką, która porusza bez wyjątku ludzi w różnym, wieku i o różnych upodobaniach muzycznych.

Zespół powstał w 2002 roku w Poznaniu, od tamtego czasu muzycy zdążyli już zarejestrować w Brnie koncert dla Czeskiej Telewizji Publicznej (2008 r.) a także podobny projekt dla Węgierskiej Telewizji Publicznej „MTV” oraz zagrać koncert na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Muzycy zdobywali wiele nagród, m.in. „Pianista Roku” (2005-2008) dla Bartka Szopińskiego. Jako support otwierali także koncerty m.in. przed Aną Popovic (Polska 2004), Erickiem Burdonem (Austria 2005), Danną Gillespie (Francja 2005), Johnnym Rawlsem (Polska, Czechy 2005), Chrisem Barberem (Austria 2007).

sala widowiskowa MDK “MUFLON” / wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona)

Podobne wpisy