26.09.2020 – PREMIERY SŁUCHOWISK AUDIO

Wszystkie słuchowiska, można od dzisiaj pobrać z naszej strony jako MP3 i od teraz słuchać w dowolnym miejscu, o dowolnym czasie 🙂

21.09.2020

STRACH SIĘ BAĆ!!! To tytuł trzeciego, fantastycznego słuchowiska, które powstało w ramach projektu “Muflon – włącz kreatywność”. Jak oswoić strach? Czy strach jest potrzebny i czy może być dobry? Posłuchajcie naszej bajki, a wszystkiego się dowiecie.🤩Bajkę napisała Katarzyna Janekowicz, młodych aktorów-lektorów przygotowała podczas warsztatów on-line Małgorzata Osiej-Gadzina, o muzykę zadbał Tomasz Gadzina, ilustracje do bajki wykonała Agata Makutynowicz. W słuchowisku udział wzięli: Antonina Fang, Antoni Gierus, Natalia Graczyk, Paweł Kiełtyka, Kalina Kowalska, Roksana Kruze, Hanna Tomala, Kornelia Wałczyk

18.09.2020

W małym miasteczku po sąsiedzku – premiera video bajki kamishibai

Za nami kolejna odsłona efektów mozolnej pracy najmłodszych, uzdolnionych artystów. „W małym miasteczku po sąsiedzku” to teatrzyk zrealizowany całkowicie online. Cała opowieść i przygoda domykają się w formie teatru ilustracji – kamishibai. W stworzeniu jej wzięły udział dzieci w wieku 6-10 lat, prowadzone przez Małgorzatę Osiej-Gadzinę. Autorką scenariusza jest Katarzyna Janekowicz. Muzykę skomponował Tomasz Gadzina. Ilustracje wyczarowała Agata Makutynowicz. Wystąpili: Peter Chłopek, Julia Kawa, Lena Kubańska, Dobrawa Kudlewska, Julek Sawicki, Agnieszka Staniów, Milena Woźniak.

11.09.2020

Burzowe opowieści – premiera video bajki kamishibai

Premiera bajki, jakiej jeszcze nie było! “Burzowe opowieści” autorstwa Katarzyny Janekowicz ujęte w ramy teatrzyku kamishibai. Młodych aktorów-lektorów podczas warsztatów on-line fantastycznie poprowadziła Małgorzata Osiej, muzyka Tomasz Gadzina, przepiękne ilustracje wykonała Agata Makutynowicz. Wystąpili: Dalia Abouelmagd, Nina Cześniewicz, Zuzia Czornij, Ewa Drozdowska, Leonard Idziak, Borys Miodowski, Jaśmina Śliwa.

6.08.2020

Burzowe opowieści – premiera słuchowiska audio

Serdecznie zapraszamy do internetowej krainy wyobraźni i wysłuchania pierwszej bajki audio, zrealizowanej w ramach projektu „Muflon – włącz kreatywność”. To idealne słuchowisko na ten letni wakacyjny czas. Po jego wysłuchaniu nikomu, ani dzieciom, ani dorosłym, żadna burza nie będzie już taka straszna.

W projekcie wzięły udział dzieci w wieku 6-10 lat, które podczas warsztatów aktorskich on-line, prowadzonych przez Małgorzatę Osiej-Gadzinę, nagrały niemal półgodzinną bajkę. Autorką scenariusza jest Katarzyna Janekowicz.

2.06.2020

Uwaga, uwaga!!! Ruszamy z naborem do projektu „Muflon – włącz kreatywność”. Poszukujemy dzieci w wieku 6-10 lat, które lubią czytać, śpiewać, występować i chcą przeżyć niezapomnianą aktorską przygodę.

Dzieci wezmą udział w projekcie, podczas którego nagramy trzy bajkowe słuchowiska, napisane specjalnie na tę okazję przez Katarzynę Janekowicz i poprzedzone warsztatami aktorskimi on-line. Poprowadzi je Małgorzata Osiej-Gadzina, aktorka Teatru im. C.K. Norwida. Każda z bajek zostanie udźwiękowiona muzyką stworzoną przez lokalnych artystów. Warsztaty zakończą się premierą w sieci słuchowiska w formie video, ubraną w ramy japońskiego teatru ilustracji (kamishibai) oraz w formie słuchowiska audio do pobrania jako podcast.

Wszystkich chętnych prosimy o nagranie na telefon krótkiego, maksymalnie minutowego filmiku, na którym dziecko przedstawi się, powie ile ma lat i wyrecytuje, przeczyta lub zaśpiewa fragment ulubionego wierszyka lub piosenki. Nagrania w formie linka do dysku Google lub gotowego pliku video, prosimy wysyłać na adres mailowy: kreatywnymuflon@gmail.com do 10 czerwca 2020r. Do 12.06.2020 skontaktujemy się z wybranymi osobami i zaprosimy do udziału w projekcie.

Nadesłane video zostaną wykorzystane jedynie w celu wyłonienia uczestników projektu. Administratorem danych osobowych jest Miejski Dom Kultury „ Muflon” ul. Cieplicka 172, 58-570 Jelenia Góra. Dane osobowe przetwarzane będą jedynie w niezbędnym celu wybrania uczestników projektu „Muflon – włącz kreatywność”. Jako administrator danych gwarantujemy spełnienie wszystkich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.

Projekt „Muflon – włącz kreatywność” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

O projekcie

Na czym polega?

Zadanie polega na realizacji trzech cyklów 20 godzin warsztatów on-line, w których wezmą udział dzieci w wieku 6-10 lat. Finalnym efektem warsztatów będzie nagranie autorskiej bajki w formie słuchowiska audio i video. Warsztaty poprowadzi aktorka jeleniogórskiego Teatru im. C. K. Norwida, Małgorzata Osiej-Gadzina. Nabór uczestników odbędzie się w sieci – na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury Muflon oraz na fanpage’u instytucji.

Dzieciaki w akcji

Każdorazowo wyłoniona zostanie grupa 7 dzieci, które podczas warsztatów pracować będą nad tekstem bajki, dykcją, mimiką, intonacją, interpretacją i przydzielonymi rolami. Warsztaty prowadzone będą indywidualnie oraz grupowo (jako wideokonferencje).

Trzy bajki zostaną napisane przez Katarzynę Janekowicz, aktorkę i autorkę scenariuszy. Teksty stworzone przez nią posłużą jako warsztat do pracy z dziećmi. Zgodnie z założeniami projektu, stworzy trzy różne tematycznie i stylowo teksty dokładając wszelkich starań, by inspirowały one dzieci do pracy nad projektem, poruszały problematykę zajmującą je i nie były im obojętne.

Planujemy, że jeden cykl warsztatów trwać będzie 4 tygodnie. Po tym czasie, dzieci z pomocą rodziców nagrywają w domu na smartfonach lub innych dostępnych urządzeniach swoją rolę i przesyłają (w formie pliku audio) elektronicznie do MDK Muflon. Andrzej Kolasiński, artysta-muzyk, posiadający własne studio nagraniowe montuje otrzymane nagrania. W tym czasie powstaje autorska muzyka i cała ścieżka dźwiękowa do bajki, którą komponuje muzyk – Tomasz Gadzina. Następnie nad materiałem pracuje Andrzej Kolasiński, który przygotowuje całość jako profesjonalne słuchowisko – audiobooka.

Słuchowisko i bajka na Youtube

Tak przygotowany plik, wykorzystujemy jako bazę do nagrania bajki video, ujętej w formie japońskiego teatru ilustracji, czyli kamishibai. Jest to technika, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty bajki. Ilustracje do bajek namaluje artystka, pracująca w MDK Muflon, Agata Makutynowicz. Słuchowisko, połączone z teatrem ilustracji, nagrywamy jako video i w formie premiery emitujemy na fanpage’u instytucji. Jednocześnie publikujemy podcasty w formie audio, które odbiorca może bezpłatnie pobrać i odsłuchać. Video dostępne jest na stronie internetowej www.muflon.sobieszow.pl, na naszym kanale youtube oraz fanpage’u w serwisie facebook.com.

W ten sposób przygotowana zostanie każda z trzech bajek.