||

MUFLON LIVE – polsko-czeskie granie 5.09.2012

05 września 2012 (środa), godz. 18.00 / sala widowiskowa MDK “Muflon”

Już 5 września (środa) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon” wystąpi jeden z najbardziej popularnych czeskich zespołów, grających ska i reggae – Los Chuperos. Będzie to pierwszy z czterech koncertów zaplanowanych w ramach nowego projektu: MUFLON LIVE – polsko–czeskie granie.

To cztery wyjątkowe koncerty prezentujące style muzyczne od ska, raegge, new jazz do bluesa i rocka oraz promowanie autorskiej muzyki z polsko–czeskiego pogranicza. To również profesjonalnie przygotowane koncerty z transmisją „live” w Internecie i spotkania z nieprzeciętnymi zespołami z Polski i Czech.

Koncerty zostaną wyemitowane na żywo w Internecie, a całość materiału koncertowego zostanie zarejestrowana na cyfrowych nośnikach audiowizualnych. Film z koncertu będzie dostępny również na stronach internetowych partnerów, portalach społecznościowych oraz na ogólnodostępnych i popularnych serwisach, takich jak np. Youtube.

Projekt ma na celu szeroko pojętą promocję zespołów muzycznych, poprzez upowszechnianie ich dorobku w Internecie w postaci wysokiej jakości nagrań audiowizualnych. Internet jako medium o najszerszym zasięgu pozwala twórcom zaistnieć w szerszej świadomości społecznej. Zasięg zespołów przestaje być lokalny, a staje się globalny.

Koncert, który odbywa się w wyznaczonym miejscu trafia do stosunkowo wąskiego kręgu odbiorców, a w momencie kiedy umieszczany jest w Internecie, dostęp do niego staje się nieograniczony. Osoba oglądająca koncert na żywo w Internecie nigdy nie przeżyje takich emocji, jak widz obecny na koncercie. Dostęp do koncertu na żywo poprzez stronę internetową może więc stanowić zachętę do wybrania się na kolejne wydarzenie.

Jesteśmy przekonani, że taka forma koncertów stanowi bardzo ciekawą propozycję dla mieszkańców Jeleniej Góry i turystów. Zapraszamy wszystkich, którzy szukają nowości w ofertach kulturalnych i chcą razem z nami przekroczyć muzyczne granice.

Pierwszy koncert, na którym wystąpi Los Chuperos już 5 września o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Kolejne muzyczne wydarzenia odbędą się 26 września, 31 października i 28 listopada.

WSTĘP WOLNY!
Projekt MUFLON LIVE – polsko-czeskie granie jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Podobne wpisy