Aktualizacja 29.09.2020

29 września na scenach MDK Muflon zagrały dwa zespoły zaproszone w ramach projektu. Pierwszy zaprezentował się czeski zespół Goji. Natomiast druga grupa, która przyjechała do nas z trójmiasta nazywa się Immortal Onion. Całe wydarzenie było transmitowane na żywo za pośrednictwem sieci Internet w kilku popularnych serwisach. Koncerty przyciągnęły wielu widzów zarówno na salę domu kultury, jak i przed ekrany monitorów. Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów projekt zakończył się pełnym sukcesem. Ostatnie dwa koncerty można obejrzeć na stronie MDK Muflon link do nagrań.

Aktualizacja 7.03.2020

7 marca odbyły się pierwsze koncerty w ramach projektu.

W ramach projektu, realizowanego z czeskim partnerem – Domem Kultury Střelnice we Vrchlabi – odbędą się dwa koncerty, podczas których wystąpią cztery amatorskie zespoły muzyczne – po dwa z Polski i Czech. Koncerty odbędą się w sali widowiskowej MDK Muflon w Jeleniej Górze. W połowie sali stanie dwustronna scena z odrębną scenografią. Każdorazowo w pierwszej części imprezy po jednej stronie wystąpi jeden zespół, a po 40-minutowym koncercie, publiczność przejdzie na drugą połowę sali, w której po drugiej stronie, przy zupełnie innej scenografii wystąpi drugi zespół.

Projekt ma promować autorską, amatorską muzykę zespołów z terenu pogranicza oraz polsko-czeską kulturę muzyczną i pozytywnie wpływać na rozwój transgranicznych stosunków międzyludzkich.

W realizacji koncertów zastosowane zostaną nowe formy przekazu – poza koncertem z udziałem publiczności odbędzie się transmisja “live” – z przekazem na żywo w Internecie.

Możliwość uczestniczenia w takich koncertach jest dużo głębszym i bardziej intensywnym doświadczeniem niż uczestnictwo w klasycznych koncertach z wyraźnym podziałem na scenę i widownię. Bliskość i brak granic między odbiorcą, a muzykiem, nie tylko pozwala na bezpośrednie podziwianie kunsztu i warsztatu muzycznego artysty, ale przede wszystkim pozwala poczuć dynamikę bijącą od każdego muzyka i każdego instrumentu z osobna. 

7.03.2020 – pierwszy polsko-czeski koncert. Ze strony czeskiej zagra zespół GROOVES – Vrchlabský chicago dixieland, a ze strony polskiej Natalia Lubrano trio – Osiecka na jazzowo.

29.09.2020 – drugi polsko-czeski koncert. Ze strony czeskiej zagra zespół GOJI, ze strony polskiej Immortal Onion.