|

Śladami życia na Ziemi 2019

ŚLADAMI ŻYCIA NA ZIEMI – Letnie Warsztaty Artystyczne 2019

Warsztaty letnie 2019 Śladami życia na Ziemi to warsztaty edukacji artystycznej, podczas których dzieci odkryją dzieje życia na Ziemi, ślady pozostałe po naszych „praprzodkach”, ewolucję pisma, wszechświat jako układ planet i gwiazd.  Letnie Warsztaty Artystyczne zostały podzielone na cztery turnusy tematyczne:

1 turnusSkamieniałości – żywa planeta” 1 – 5 lipca 2019

(W programie: piesza wycieczka w okolicy Sobieszowa – ścieżki i szlaki w naszych lasach poprowadzą przez urokliwe miejsca. Jednym z nich jest tajemniczy strumień płynący pośrodku lasu. Tam dzieci zbiorą materiały, które wykorzystają  w trakcie warsztatów plastycznych.  Wycieczka edukacyjna – „Warsztaty poszukiwania i obrabiania agatów”, to wyprawa ze specjalistą w miejsca występowania agatów w okolicach Nowego Kościoła, przejazd ok. 2 km od pracowni w pole, poszukiwanie i wydobywanie agatów,  przecinanie znalezionych okazów. Zdobyczne skarby dzieci zabiorą ze sobą. Warsztaty plastyczne – Mozaika z kamieni na kafelkach”, Muflonowe kino –  film pt. „Sing”, wyjazd na basen do Term Cieplickich).

 2 turnus „Malowidła jaskiniowe” 8 – 12 lipca 2019

(W programie: warsztaty plastyczne – Malarstwo naskalne lub inaczej jaskiniowe”, do wykonania prac dzieci użyją białych kart, herbaty, suchych pasteli oraz wzorów malowideł jaskiniowych z filmów pt. „Najlepsze prehistoryczne malowidła” oraz „Francja. Malowidła z jaskini Lascaux”; lekcja edukacyjna w Żywym Banku Genów w Jagniątkowie; wycieczka do Wieży Książęcej w Siedlęcinie, „Warsztaty dawnych technik malarskich”, gdzie dzieci wkroczą w bogaty świat starodawnych technik malarskich i rysunkowych. Zajęcia będą okazją do zrobienia naturalnymi metodami własnych narzędzi malarskich oraz farb. Każdy zabierze ze sobą własnoręcznie wykonane przedmioty i dzieło; Muflonowe kino – film pt.  „Zwierzogród”, wyjazd na basen do Term Cieplickich).

3 turnus „Język mówiony – pismo” 15 – 19 lipca 2019

(W programie: warsztaty z liternictwa „Tworzenie ozdobnego inicjału”, podczas nich dzieci wykorzystają do pisania zastrugane patyczki oraz gęsie pióra, atrament, tusz, blok techniczny, pergamin; piesza wycieczka na Zamek Chojnik, warsztaty czerpania papieru w Laboratorium Zielony Wulkan w Rzeszówku warsztaty, które zaangażują dzieci w odkrywanie tajemnic tworzenia papieru. W trakcie zajęć każdy wykona kilka kart papieru, które ozdobi roślinami lub kolorowymi farbami.  Muflonowe kino – film pt. „Król Lew, wyjazd na basen do Term Cieplickich).

4 turnus „Od astrologii do astronomii” 22 – 26 lipca 2019

(W programie: warsztaty plastyczne „Kosmos”. Dzieci wykorzystają czarny papier, farby fluorescencyjne i kulki styropianowe. Dzięki użyciu farby fluorescencyjnej, gdy zgaśnie światło, uzyskają niebywale piękny efekt rozświetlonej galaktyki. Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka” w Świeradowie-Zdroju i warsztaty astronomiczne, to tam dzieci zapoznają się z makietą Układu Słonecznego, będą obserwować niebo (stworzone na suficie), przy użyciu lornetek nauczą się wyszukiwać gwiazdozbiory. Czekają tam na nie także budzące wyobraźnię filmy o ogromie kosmosu oraz prezentacja o Jowiszu. Wycieczka do Czarciego Młyna to zwiedzanie, a podczas warsztatów kulinarnych nauka pieczenia chleba. Lekcja edukacyjna w Żywym Banku Genów w Jagniątkowie, Muflonowe kino„Gang Wiewióra 2”, wyjazd na basen do Term Cieplickich).

Koniec każdego turnusu zwieńczy radosna prezentacja artystyczna dla rodziców i opiekunów, zaaranżowana przez uczestników i uczestniczki warsztatów oraz  instruktorów je prowadzących.


Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00. Koszt udziału w warsztatach wynosi 170 zł za turnus. W tę cenę zostały wliczone m.in. materiały plastyczne, bilety wstępu, koszty przejazdów, a także obiady, przekąski oraz napoje.

Letnie Warsztaty Artystyczne skierowane są do dzieci w wieku 6 – 12 lat z terenu Jeleniej Góry. W wyjątkowych sytuacjach decyzję o przyjęciu młodszego/starszego dziecka lub zamieszkałego poza terenem Jeleniej Góry podejmuje Dyrektor MDK „Muflon”.

Zapisy na Letnie Warsztaty Artystyczne 2019 ruszają 8 maja 2019. Rodzice lub opiekunowie dziecka zobowiązani są do dokonania wpłaty za warsztaty oraz wypełnienia „Karty zgłoszeniowej” w dniu zapisu dziecka na warsztaty. Wpłaty za zajęcia można dokonać w siedzibie MDK „Muflon” w godz. 8.00 – 20.00 od poniedziałku do czwartku, w piątek w godz. 8.00 – 16.00.

Regulamin: regulamin_warsztaty-letnie

Karta zgłoszenia: karta-zgłoszenia_warsztaty-LETNIE 2019

Zgoda na przetwarzanie danych (integralna część karty zgłoszenia): zgoda RODO

Śladami życia na Ziemi – Letnie Warsztaty Artystyczne 2019 są dofinansowane z Budżetu Miasta Jeleniej Góry oraz przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

MKRPA1

Podobne wpisy