logo

MDK „Muflon” w programie Dom Kultury +

Ruszamy z zupełnie nowym projektem, otwartym na mieszkańców Sobieszowa, na ich pomysły, marzenia i oczekiwania. Nie bez powodu projekt nosi nazwę TWOJE + MOJE = NASZE czyli kulturalne inicjatywy z Muflonem.

O co chodzi? Dołączyliśmy do programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018, dzięki któremu chcemy po prostu realizować Wasze pomysły na kulturę. Chcemy dowiedzieć się co możemy dla Was zrobić, jakich wartości w kulturze szukacie, jakie wydarzenie sprawi, że wyjdziecie z domu, co Wam się marzy w Muflonie?

Już w kwietniu rozpoczynamy cykl spotkań połączonych z warsztatami i działaniami animacyjnymi, skierowanych przede wszystkim do osób dorosłych, rodziców z dziećmi oraz seniorów. Spotkania będą zarówno okazją do twórczych działań, jak i do bliższego zapoznania się z projektem, podzielenia się opiniami na temat wydarzeń organizowanych przez MDK „Muflon”, rozmowy na temat kultury w Sobieszowie i naszych oczekiwań, podzielenia się swoimi pomysłami.

TWOJE + MOJE = NASZE czyli kulturalne inicjatywy z Muflonem
Zapraszamy na spotkania

14.04.2018 (sobota) godz. 10.00–14.00 SWAP MUFLONA  Wielka wymiana ciuchów, książek, płyt i gier planszowych. Masz w szafie coś, czego nie nosisz, nie lubisz, nie potrzebujesz? Przynieś do nas i wymieniaj z innymi na co chcesz i ile chcesz. Zapoznaj się bliżej z naszym projektem, porozmawiaj o swoich pomysłach na kulturę, oczekiwaniach i marzeniach oraz dowiedz się jak wziąć udział w konkursie na inicjatywę lokalną. Dodatkowo w czasie trwania akcji działać będzie kącik animacyjny dla dzieci, a w nim: sadzenie wiosennych kwiatów, szycie pacynek i literek, malowanie buziek. Na wszystkich uczestników czekać będzie pyszna kawa i herbata, „kulturalna fotościanka” oraz pozytywna atmosfera.

23.04.2018 (poniedziałek) godz. 10.00–12.00 WARSZTATY KREATYWNE DLA SENIORÓW Kreatywne warsztaty zdrowej żywności, podczas których w wiosennej atmosferze porozmawiamy o kulturalnych oczekiwaniach seniorów i przygotujemy wspólnie pyszne sałatki.

27.04.2018 (piątek) godz. 17.00–19.00 KAWIARENKA SPOŁECZNA Spotkanie dla dorosłych i seniorów, przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń – dla każdego, kto chce mieć wpływ na kulturę w Sobieszowie. Porozmawiamy o tym, jak korzystamy z kultury, a jak chcemy z niej korzystać,  jakich wartości w niej szukamy i co nam się marzy. Podpowiemy jak te marzenia zrealizować składając wniosek na inicjatywy lokalne.

30.04.2018 (poniedziałek) godz. 10.00–12.00 WARSZTATY KREATYWNE DLA SENIORÓW Ciąg dalszy spotkań dla seniorów i rozmów o kulturze podczas kreatywnych warsztatów. Tym razem wyczarujemy magiczne skrzynki zdobione technika decoupage.

21.05.2018 (poniedziałek) godz. 18.00–20.00 WARSZTATY DLA INICJODAWCÓW Wspólnie opracujemy regulamin i zasady konkursu na inicjatywy lokalne oraz ustalimy charakter zgłaszanych inicjatyw. Każdy będzie mógł wziąć w giełdzie pomysłów i skonsultować swój projekt ze specjalistami.

27.06.2018 (środa) godz. 17.00 Wybór inicjatyw społecznych zgłoszonych w ramach projektu TWOJE+MOJE= NASZE czyli kulturalne inicjatywy z Muflonem

Wstęp wolny.

logo