Zespoły muzyczne działające w Miejskim Domu Kultury „Muflon”

 


ZESPÓŁ „EMPHIRIUS”

Grupa powstała podczas zajęć w pracowni muzycznej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Zespół tworzy trzech braci: Emil (gitara basowa, wokal), Daniel (gitara rytmiczno-solowa) i Krzysztof (perkusja) Rostkowscy. Wykonują muzykę metalową. Finaliści III Festiwalu Młodych Talentów – Cieplickiego Kutra Artystycznego 2013 oraz zdobywcy I miejsca w V Młodzieżowym Konkursie Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2013.


SYBIRACZKI I KRESOWIANIE

Zespół został powstał 23.07.1997 roku przy Kole Związku Sybiraków w Jeleniej Górze, kierownikiem jest Maria Aleksandrowicz. Siedzibą jest Miejski Dom Kultury „Muflon”, w którym odbywają się cotygodniowe próby. Repertuar stanowią piosenki patriotyczne, wojskowe, kościelne, ludowe oraz utwory mówiące o pięknie kresów wschodnich.

Zespół bierze czynny udział we wszystkich uroczystościach sybirackich, kombatanckich i patriotycznych. Występuje w domach pogodnej starości, szpitalach i na rzecz osób niepełnosprawnych. Współpracuje ze szkołami przekazując młodemu pokoleniu takie wartości, jak patriotyzm i miłość do ojczyzny.

ZESPÓŁ „TURRIS”

Zespół „Turris” to czterech młodych mieszkańców Sobieszowa:

Mateusz Gałecki-gitara,

Arek Kraszewski-gitara,

Kuba Kalata-gitara basowa,

Michał Szewczyk-perkusja.

Istnieją już kilka lat. Początkowo muzykowali w domu jednego z nich, a od roku współpracują z MDK „Muflon”. Grają bogatą, zróżnicowaną i bardzo ciekawą muzykę „okołometalową”, w której ciężkie i ostre riffy przeplatają się z motywami o barwach pastelowych, psychodelicznych czy motywami balladowymi.

Grają utwory własnego autorstwa.