Piotr Jagielski – rzeźba

Piotr Jagielski – artysta specjalizujący się w dziedzinie rzeźby i malarstwa. Urodzony w Jeleniej Górze w 1961 r. Od młodzieńczych lat marzeniem twórcy było pogłębianie wiedzy artystycznej oraz zdobycie dobrego warsztatu w zakresie rzeźby, czego realizację rozpoczął w Szkole Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, której jest absolwentem.

Piotr Jagielski był uczestnikiem wielu plenerów rzeźbiarskich m. in.: Kostrzyń nad Odrą ‘2003, Pławna 2003-2006, Milic (Niemcy) ‘2005, Pławna ‘2008. Jego wieloletnia znajomość z artystą plastykiem Dariuszem Milińskim zaowocowała siedmioletnią współpracą obu artystów w grupie teatralnej „Pławna 9”, z którą był związany w latach 2001-2007. Od 2008 r. ponownie związał się ze swoim rodzinnym miastem – Jeleniej Górą (Sobieszowem), gdzie prowadzi swoją pracownię i warsztat rzeźbiarski.

Jego charakterystyczne rzeźby wykonane są głównie w drewnie lipowym, rzadziej w piaskowcu. Inspirację do swych dzieł czerpie z motywów i życia wiejskiego.

Laureat konkursu w kategorii „NAJCIEKAWSZY PRODUKT KARKONOSKI” organizowanego przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego. Jego Anioły Karkonoskie uzyskały oryginalny certyfikat „Wyprodukowano pod Śnieżką”.

Piotr Jagielski jest również autorem figurek skrzatów, które zasiadają na parapetach budynku Miejskiego Domu Kultury „Muflon” oraz trzech figur postaci ludowych umieszczonych przed wejściem do „Muflona”. Figury  przedstawiają postacie ubrane w polskie i czeskie stroje ludowe. Są elementem identyfikującym realizowane działania w ramach projektu Spotkania – tradycja, kultura i codzienność na czesko-polskim pograniczu. Figury stanowią promocję projektu, nawiązującego do tradycji ludowych polsko- czeskiego pogranicza oraz są niezwykłą atrakcją turystyczną.

Oryginalne rzeźby autor wykonuje na indywidualne zamówienie.

Kontakt z Piotrem Jagielskim:
tel: 724 532 490
e-mail: muflon@sobieszow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.