Polsko – Czeski Poranek Rodzinny

Projekt pn. Polsko-Czeski Poranek Rodzinny, realizowany we współpracy z Domem Kultury Střelnice we Vrchlabi, polega na organizacji dwóch bajkowo-teatralnych spotkań dla dzieci w wieku 2-10 lat wraz z rodzicami/opiekunami. Jedno spotkanie odbędzie się w Jeleniej Górze w MDK Muflon i poprowadzą je czescy aktorzy dla polskiej widowni. Drugie spotkanie odbędzie się w domu kultury we Vrchlabi i poprowadzą je polscy animatorzy dla czeskiej widowni.

 

Aktualizacja 05.10.2020
Wczoraj gościliśmy w  KD Střelnice VrchlabíNa deskach sceny czeskiego partnera instruktorzy oraz dzieci z Miejskiego Domu Kultury Muflon zaprezentowali teatrzyk pt. „Rzepka” na motywach wiersza Juliana Tuwima, ale w czeskiej wersji językowej.
Po przedstawieniu uczestnicy wzięli udział w warsztatach tworzenia lasu w słoiku – powstały naprawdę piękne prace.
To był udany wyjazd. Niestety projekt „Polsko – czeskie poranki rodzinne” dobiegł końca, ale cóż… to co dobre szybko się kończy. Jednak kto wie co jeszcze nas czeka 
Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z wizyty w Czechach
Aktualizacja 27.09.2020
Bajka o zupie w wykonaniu Vrchlabský divadelní spolek Lipany, wiedźma Maggi, rozbójnik Bulion, czarodziejskie zupy, po których można stać się żółwiem lub rakiem, a do tego warsztaty artystyczne dekorowania drewnianych łyżek i widelców techniką decoupage 🥰🤩😎🧛🧙 Uffff… Tyle się działo w minioną niedzielę podczas Polsko-czeskiego Poranka Rodzinnego 🇨🇿🇵🇱, który zrealizowaliśmy we współpracy z naszym czeskim partnerem KD Střelnice Vrchlab

 

27.09.2020 – Polsko-Czeski Poranek Rodzinny w Jeleniej Górze.

Podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się w Miejskim Domu Kultury „Muflon”, dla polskiej publiczności wystąpi czeska grupa teatralna z przedstawieniem dla dzieci pn. „Opowieść o zupie”. Pomimo, że spektakl będzie w języku czeskim, to język baśniowy będzie na tyle barwny i uniwersalny, że nawet najmłodsi widzowie nie będą mieć problemu ze zrozumieniem treści. Po przedstawieniu, czeska grupa teatralna przeprowadzi warsztaty artystyczne nawiązujące do tematyki prezentowanej bajki. W warsztatach wezmą udział dzieci w wieku 2-10 lat wraz ze swoimi rodzicami lub opiekunami, którzy aktywnie włączą się w twórcze działania. Aktorom towarzyszyć będą również animatorzy z Miejskiego Domu Kultury „Muflon”, którzy pomogą przełamywać barierę językową.

 

 

4.10.2020 – Polsko-Czeski Poranek Rodzinny w Vrchlabi.

Podczas drugiego spotkania, które odbędzie się w domu kultury Střelnice, dla czeskiej publiczności wystąpi polska grupa animatorów z MDK „Muflon” wraz ze swoimi dziećmi. Przedstawią muzyczną inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Po przedstawieniu, polscy animatorzy przeprowadzą warsztaty artystyczne nawiązujące do tematyki prezentowanej bajki. W warsztatach wezmą udział dzieci w wieku 2-10 lat wraz ze swoimi rodzicami lub opiekunami, którzy aktywnie włączą się w twórcze działania. Aktorom towarzyszyć będą również pracownicy z domu kultury Střelnice, którzy pomogą przełamywać barierę językową.