Voxaccord – chór męski z Drezna

 

Koncert chóru męskiego Voxaccord z Drezna

w ramach:  Spotkania z Muzyką Kameralną „Musica Viva”

19 lipca 2009 (niedziela) 

godz. 16.00

kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeleniej Górze – Sobieszów

 

 

Spotkania z Muzyką Kameralną „Musica Viva”

to kolejna edycja cyklu koncertów kameralnych organizowanych przez MDK „Muflon”.

Koncerty te odbywać się będą w kościele parafialnym 

Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeleniej Górze – Sobieszów oraz w sali widowiskowej MDK „Muflon”. 

 

Voxaccord – chór męski

Voxaccord jest ansamblem dawnego dreźnieńskiego zespołu chłopięcego. Po zakończeniu działalności członkowie zespołu zdecydowali się nadal rozwijać i kontynuować pracę nad swoim głosem. Spotykają się zatem regularnie na próbach, poszerzając repertuar o muzykę chóralną różnych epok. Większość  utworów wykonywana jest a capella i tylko w szczególnych przypadkach chór Voxaccord występuje z rozmaitymi instrumentalistami.

 

Od momentu powstania zespołu w 1993 roku zgromadził w swym repertuarze niezwykle szeroką bazę różnorodnych utworów muzycznych. Fakt, że panom udało się przedstawić tyle różnorodnych dzieł, ukazuje ich wysoką miarę umiejętności muzycznych a także zdolność przyswajania i utożsamiania się z dziełem. Nie tylko muzyka, ale także wiara i przyjaźń łączy  wykonawców. Oni sami tworzą bogaty wachlarz osobowości będąc tym samym doskonałym przykładem że muzyka łączy ludzi. W zespole obok pedagogów muzyki są również inżynierowie, nauczyciele, fotograf, politolog, przyszły filozof a także lekarz. Poprzez tą różnorodność męski chór Voxaccord otwarty jest na nowości. Muzyka jest dla nich formą spędzania wolnego czasu, odprężeniem, ale także wyzwaniem.

 

Z biegiem czasu chór Voxaccord stał się cenioną grupą muzycznej sceny Drezna. Do tego przyczyniło się wiele koncertów. Obok nagród w narodowych i międzynarodowych konkursach (zdobył m.in. nagrodę Sächsische Jugendpreis w 2002 roku),  koncertuje nie tylko w Niemczech, ale także we Włoszech, Rosji i Polsce. W swym dorobku artystycznym posiadają 3 płyty: 1998 „Canticum”, 2002 „Choriosität”, 2005 „Advent”.

 

 

   (wstęp wolny)

Bez kategorii

About the author