Od września ruszają zajęcia dla osób dorosłych: „Ajurweda, joga i relaksacja – mix dla zdrowia” – zapisy już się rozpoczęły.

Program obejmuje:

PODSTAWY AJURWEDY:

  • określanie doszy – tj. typu osobowości;
  • informacje n.t. rodzajów oczyszczania ciała i umysłu (m.in. sezonowe, codzienne, głodówki)
  • nauka zdrowych nawyków dnia codziennego t.j. „Dinaczarji”
  • nauka zdrowych nawyków żywieniowych
  • poznajemy naturalne lekarstwa w kuchni
  • podstawy aromaterapii
  • kilka słów o punktach marma;
  • dobieranie kolorów oraz kamieni naturalnych dla poszczególnych dosz
  • przygotowywanie herbat oczyszczających, zdrowej kawy, uzdrawiającego lassi

RELAKSACJĘ:

  • nauka technik relaksu
  • nauka technik pranajamy
  • praktyki koncentracji
  • praktyki uważności
  • medytacja prowadzona

JOGĘ DLA SPOKOJU:

  • hatha joga dla początkujących (z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb ze względu na dosze)

Głównym celem ajurwedy jest „utrzymać zdrowie zdrowych i leczyć choroby chorych”, Ajurweda uczy jak poznać potrzeby swojego organizmu, jak dbać o swoją dietę, kondycję fizyczną oraz psychiczną poprzez medytację, praktyki oddechowe, ziołolecznictwo, aktywność fizyczną, zabiegi pielegnacyjno-lecznicze, utrzymując wewnętrzną równowagę niezbędną do zdrowego i długiego życia. Ajurweda niczego nie zabrania ani nie działa inwazyjnie, korzysta ze wszystkich istniejących naturalnych sposobów samoleczenia i naturalnych produktów.

Zajęcia prowadzi Izabela Myk-Zaradniewicz, absolwentka podyplomowych studiów „AJURWEDA – holistyczna koncepcja zdrowia” na GWSH w Katowicach, konsultantka Ajurwedy I i II stopnia (instytut Jiva Ayurveda, dr Partap Chauhan), instruktor medytacji w zakresie technik relaksu, uważności, koncentracji, pranajamy i medytacji (pracownia Jogi – Maciej Wielobób Kraków), a także instruktor rekreacji ruchowej w specjalności hatha joga (Joga Akademicka, Częstochowa,prof. Janusz Szopa).

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godz. 18.00 – 19.00. Koszt jednorazowy 30 zł x ilość poniedziałków w danym miesiącu.

Zapisy w sekretariacie MDK Muflon, tel. 75 755 37 70, ul. Cieplicka 172 Jelenia Góra.

Scroll to Top