LETNIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE 2012

„WĘDROWNI ZIELARZE i BOTANICY”

Zajęcia kulturalno-rekreacyjne dla dzieci w okresie półkolonii letnich w terminie od 2 do 27 lipca 2012; Zajęcia odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8ºº – 15ºº; Zapisy dzieci przyjmuje sekretariat MDK w godzinach od 9ºº do 15ºº;

Odpłatność za tygodniowy pobyt dziecka wynosi 130 zł w tym: obiad, koszty wstępu, przejazdy, bilety wstępu, materiały do zajęć.

Tydzień I – LABORANCI KARKONOSCY

Tydzień II – BARWNE MOTYLE

Tydzień III – ZIELNA KUCHNIA

Tydzień IV  – ŚPIEWNIK ZIELARKI

ZIMOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE 2012

1 TURNUS od 16 STYCZNIA 2012 do 20 STYCZNIA 2012 “MUZYCZNY TEATR “MUFLONA”

2 TURNUS od 23 STYCZNIA 2012 do 27 STYCZNIA 2012 “MUZYCZNO-RYTMICZNY TEATR “AKOND ZE SKWAK”

LETNIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE 2011

1. W TO MI SMAK – WAKACYJNE WARSZTATY

 

 

2. Wakacyjne warsztaty kulinarno – artystyczne

Na tegoroczne wakacje MDK „Muflon” zaprasza do podróży kulinarnych. Uczestnicy zajęć pt. „ W TO MI SMAK” będą eksperymentować i poznawać różne kulinarne sztuczki. Artykuły spożywcze będą wykorzystane nie tylko jako produkty spożywcze, ale także jako materiały artystyczne… nie zabraknie także wycieczek plenerowych i odwiedzin na eko-farmie. Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 14 lat:)

I turnus / termin: 18-22.07.2011

II turnus / termin: 25-29.07.2011

Odpłatność za tygodniowy turnus wynosi: 130 zł

( w tym: obiad, koszty wstępów oraz przejazdu, materiały do zajęć).

organizator: MDK „Muflon”

WARSZTATY TEATRALNE I PLASTYCZNE DLA DZIECI 2011

termin: 04 – 15 lipca 2011
Warsztaty prowadzone będą przez aktorów teatru CINEMA. Dramat współczesny KARTOTEKA Tadeusza Różewicza to główne źródło i temat na podstawie którego prowadzone będą warsztaty. W ramach warsztatów planowne jest wystawienie dramatu Tadeusza Różewicza „Kartoteka”. Spektakl ten będzie realizowany przez uczestników warsztatów teatralnych. Dzieci będą miały praktyczną możliwość zaznajomienia się z pracą nad spektaklem teatralnym i przejściem przez wszystkie etapy konstruowania spektaklu. Jako element scenografii zostaną użyte prace plastyczne wykonywane przez młodych artystów podczas spektaklu. Akcja ta będzie integralnym elementem przedstawienia.

Letnie zajęcia teatralne kierowane są dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 13 lat.

Zajęcia odbywać się będą w terminie 4-15.07.2011 w MDK „Muflon”. Zgłoszenia prowadzone są w sekretariacie MDK „Muflon” przy ul. Cieplickiej 172 w Jeleniej Górze.

Koszt warsztatów wynosi 260 zł

( w tym: obiad, koszty wstępów oraz przejazdu, materiały do zajęć)

ZIMOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE 2011

„NA TROPIE SZTUKI…”

I turnus , zajęcia edukacyjno – rekreacyjne

od 14.02.2011 do 18.02.2011 w godz. 9.00 – 15.00

Sztuka niekiedy ma swoje tajemnice, czasami choć widoczna staje się dla nas niezauważalna. Choć jest blisko nas, nie dostrzegamy jej magicznej mocy. Jest stałym elementem naszej codzienności a często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Miejski Dom Kultury „Muflon” zaprasza wszystkie dzieci na zimową wyprawę w poszukiwaniu sztuki. „Na tropie sztuki” to wędrówka w poszukiwaniu znaków i miejsc sztuki. To także spotkania z jej twórcami i animatorami. Wędrowcy tropić będą sztukę nie tylko na terenie miasta Jeleniej Góry, ale także na terenie wybranych pałaców wokół miasta. By odnalezione miejsca nie zostały zapomniane i wymazane z pamięci przez czas, młodzi poszukiwacze opracują podczas zajęć katalog i mapkę niezapomnianych miejsc związanych ze sztuką.

„KRAINA LALEK”

II turnus, zajęcia edukacyjno – rekreacyjne

od 21.02.2011 do 25.02.2011 w godz. 9.00 – 15.00

Młodość to radość, beztroska, zabawki, lizaki i… lalki. Choć często, te ostatnie, są atutem dziewczynek to ich wielowymiarowość przyczynia się, iż często to one budują naszą młodą, dziecinną i zaczarowaną rzeczywistość. W zasypanym przez gotowe produkty świecie, postaramy się podczas zimowych zajęć w MDK „Muflon” stworzyć własne lalki i zbudować ich krainę. Profesjonalne warsztaty lalkarskie pozwolą uczestnikom zajęć na zapoznanie się z różnymi technikami i rodzajami lalek. Nie zabraknie kukiełek, lalek rękawiczkowych (pacynek) a nawet marionetek. Wyprawa do muzeum pełnego przedmiotów dzieciństwa, pozwoli młodym uczestnikom otworzyć własną wyobraźnie i stworzyć własną lalkową postać. Na zmagania i wędrówkę do „Krainy lalek” zapraszamy wszystkie dzieci pragnące przygód, rozbudzania swojej bajkowej wyobraźni i kreatywności.

Odpłatność za tygodniowy pobyt dziecka wynosi 120,00 zł w tym: obiad, koszty transportu, materiały do zajęć, bilety wstępu, poczęstunek na zakończenie turnusu. Zapisy i wpłaty – sekretariat MDK “Muflon” w godz. 8.00 – 20.00, tel.75-75-537-70

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top