Piotr Jagielski – artysta specjalizujący się w dziedzinie rzeźby i malarstwa. Urodzony w Jeleniej Górze w 1961r. Od młodzieńczych lat marzeniem twórcy było pogłębianie wiedzy artystycznej oraz zdobycie dobrego warsztatu w zakresie rzeźby, czego realizację rozpoczął w Szkole Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, której jest absolwentem.

Oryginalne rzeźby autor wykonuje na indywidualne zamówienie.

Kontakt z Piotrem Jagielskim
tel: 724 532 490 / e-mail: sekretariat@muflon.sobieszow.pl

Piotr Jagielski był uczestnikiem wielu plenerów rzeźbiarskich m. in.: Kostrzyn nad Odrą ‘2003, Pławna 2003-2006, Milic (Niemcy) ‘2005, Pławna ‘2008. Jego wieloletnia znajomość z artystą plastykiem Dariuszem Milińskim zaowocowała siedmioletnią współpracą obu artystów w grupie teatralnej „Pławna 9”, z którą był związany w latach 2001-2007. Od 2008 r. ponownie związał się ze swoim rodzinnym miastem – Jeleniej Górą (Sobieszowem), gdzie prowadzi swoją pracownię i warsztat rzeźbiarski.
Jego charakterystyczne rzeźby wykonane są głównie w drewnie lipowym, rzadziej w piaskowcu. Inspirację do swych dzieł czerpie z motywów i życia wiejskiego.
Laureat konkursu w kategorii “NAJCIEKAWSZY PRODUKT KARKONOSKI” organizowanego przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego. Jego Anioły Karkonoskie uzyskały oryginalny certyfikat “Wyprodukowano pod Śnieżką”.
Scroll to Top