Listopad 2020

[UWAGA! PRZENIESIONY NA ROK 2021] 6.11.2020 (środa) XII Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko”, sala widowiskowa MDK Muflon

XII edycja Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, skierowanego zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.

18.11 (środa) – 8.01.2021 Pejzaż niejednoznaczny – wystawa malarstwa Emanueli Czujowskiej, Galeria Muflon

18 listopada 2020 (środa) o godz. 17.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Emanueli Czujowskiej, artystki wciąż poszukującej nowych form wypowiedzi. Ekspozycja prezentuje prace inspirowane pejzażem karkonoskim, na wpół realistyczne, na wpół abstrakcyjne. Jednak najważniejszym jej tematem i podstawowym elementem jest natura.

„Pejzaż niejednoznaczny” to seria obrazów mówiących o krajobrazie nieco inaczej. Poprzez różnorodność plam przedstawione pejzaże nikną i pojawiają się jednocześnie. Gdzieś przy linii horyzontu odczytać można lasy, góry, wodę i niebo, ale pomiędzy nimi przestrzeń żyje własnym życiem. Stonowane barwy sprawiają, że gubi się też pora roku. Światło również nie jest czymś oczywistym. Przebicia złotych i srebrnych kształtów dodają tylko innego wymiaru tej samej rzeczywistości.

Emanuela Czujowska – absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w roku 1994 w pracowni plakatu i ilustracji u prof. Rolfa Mullera w Hochschule fur Grafik und Buchkunst w Lipsku. Zajmuje się grafiką użytkową, rysunkiem i  malarstwem). Piękno górskiego krajobrazu i natury sprawiły, że na miejsce swojego życia i twórczości wybrała Karkonosze i Góry Izerskie. Inspirowana otoczeniem, miejscami i zdarzeniami tworzy własne światy.

Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz.

Ze względu na przepisy związane z pandemią, MDK „Muflon” uprzejmie prosi o potwierdzenie udziału w wernisażu przez maila muflon@sobieszow.pl lub telefonicznie: 75 75 537 70.

22.11.2020 (niedziela) Łakomy taper – Poranek Rodzinny z Koziołkiem Matołkiem, sala widowiskowa MDK Muflon

W niedzielę 22 listopada 2020, o godz. 12.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” serdecznie zaprasza dzieci na poranek rodzinny.  W wędrówce po świecie Matołek spotka na swej drodze trapera. Tym razem wyruszy razem z nim na polowanie na grubego zwierza. Poranek jak zawsze poprowadzą: Agata Makutynowicz,  Agnieszka Gierus i Marcin Sweklej. Nie zabraknie warsztatów plastycznych…i miłych niespodzianek.

Ze względu na zachowanie wytycznych reżimu sanitarnego – z dzieckiem bądź z dziećmi (w przypadku rodzeństwa) wchodzi tylko jeden opiekun!

[UWAGA! PRZENIESIONY NA ROK 2021] 23.11.2020 (poniedziałek) Loop Festival cz.2

Druga odsłona Loop Festival’u 2020, sala widowiskowa MDK Muflon

25.11.2020 (środa) Las w słoiku – warsztaty artystyczne dla dzieci

Zapraszamy na jesienne warsztaty, na których stworzymy nasze własne zielone lasy. Z pewnością ich piękno i kolory ubarwią wnętrza naszych domów podczas długiej zimy. Koszt 30 zł, liczba uczestniczek / uczestników: max. 15 osób. Warsztaty poprowadzi Agata Makutynowicz. Zapisy telefoniczne: 75 75 537 70

[UWAGA! PRZENIESIONY NA ROK 2021] 27.11.2020 (piątek) Andrzejkowy Bal Wróżbitów

Czarodziejska zabawa dla dzieci, którą wypełnią andrzejkowe wróżby, tradycyjne zabawy i opowieści, konkursy prowadzone przez wróżki i szalone tańce, sala widowiskowa MDK Muflon