Październik

4.10.2020 (niedziela) godz. 15.00 Polsko-czeski Poranek Rodzinny, Dom Kultury Střelnice Vrchlabí

Muzyczna inscenizacja wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima w wykonaniu grupy animatorów z Jeleniej Góry oraz warsztaty artystyczne dla dzieci i rodziców – jesienne kwiaty. Wstęp bezpłatny, rezerwacje wejściówek w sekretariacie Domu Kultury Strelnice, tel. +420 499 422 126

Projekt „Polsko-czeski Poranek Rodzinny” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Projekt dofinansowany z  Budżetu Miasta Jelenia Góra.

7.10.2020 (środa) Tkanina malowana – jesienne warsztaty kreatywności artystycznej dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat na kreatywne warsztaty artystyczne, podczas których będą mogły własnoręcznie ozdobić ubiory (koszulkę, chustę, spodnie itp.). W trakcie tych warsztatów używać będą profesjonalnych farb do zdobienia materiałów oraz farb konturowych. Przewidziana liczba uczestników: max 10 osób.

Koszt udziału w warsztatach: 50 zł za osobę. Obowiązują wcześniejsze zapisy w sekretariacie MDK Muflon lub pod numerem telefonu: 75 755 37 70.

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

13.10.2020 (wtorek) godz. 16.00 Z wizytą u sąsiadów – Czechy – fotograficzno-podróżnicza prelekcja dla seniorów, sala nr 2

MDK Muflon wraz z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową zapraszają na prelekcje podróżniczo-fotograficzne dla seniorów. O swoich podróżach opowie Stanisław Dąbrowski.

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy w sekretariacie MDK Muflon, tel. 75 755 37 70.

Prelekcje organizowane są w ramach projektu „Integracja Seniorów” dofinansowanego z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

16.10.2020 (piątek) godz. 16.00 – 18.00 SWAP – jesienna wymiana ciuchów – sala widowiskowa / plac na parkingu przed MDK Muflon (zależnie od pogody)

Przygotuj się na jesień, niech nic Cię nie zaskoczy! Zapraszamy na kolejną edycję wymiany ciuchów – Muflonowy SWAP. Masz w szafie coś, czego nie nosisz, nie lubisz, nie potrzebujesz, a ciągle nadaje się do noszenia? Przynieś to do Muflonu. Wymieniaj się z innymi lub kupuj i sprzedawaj. Akcja dotyczy również ubranek dla dzieci, książek, płyt, zabawek i gier planszowych.

Zasada jest prosta: przynosimy czyste, wyprasowane rzeczy, które już się nam znudziły i wymieniamy na inne, które wpadną nam w oko. Jeśli nie mamy nic na wymianę, można dobić targu w inny sposób – np. odkupić wypatrzone rzeczy po symbolicznych cenach.

Wystawców prosimy o zgłaszanie udziału do 9.10.2020 w sekretariacie MDK „Muflon” lub pod nr tel. 75 75 537 70. Wstęp bezpłatny.

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

25.10.2020 (niedziela) Poranek rodzinny Poranek Rodzinny z Koziołkiem Matołkiem – Po drugiej stronie tęczy, sala widowiskowa MDK Muflon

Tym razem Matołek spotyka fakira, który pokazuje mu sztuczki magiczne. Następnie sztukmistrz zamyka nieboraka w bibliotece, aby ten posiadł stosowną wiedzę. Sprytny Koziołek spuszcza się po linie i ucieka. Co z tego wyniknie? Dowiemy się podczas bajkowego spotkania. Nie zabraknie też warsztatów artystycznych i wspólnych zabaw. Poranek poprowadzą: Agata Makutynowicz, Agnieszka Gierus i Marcin Sweklej.

Cykl Poranków Rodzinnych dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jelenia Góra.