1.04.2020 (środa) Wielkanocne drzewka – artystyczne warsztaty florystyczne

Warsztaty zostaną przeprowadzone w pracowni plastycznej MDK Muflon w Jeleniej Górze. Udział w nich mogą wziąć dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat. Podczas warsztatów uczestnicy będą tworzyć świąteczne kompozycje na wielkanocny stół. Dowiedzą się jak przygotować piękną, bogatą i dobrze skomponowaną dekorację, efektownie podkreślającą świąteczny wystrój domu. Uczestnicy poznają podstawy florystycznego budowania małych form dekoracyjnych. Z elementów takich jak patyki, mech, jajka, wiaderka, gąbka florystyczna, wstążki, zbudują swoje ozdobne drzewko wielkanocne. Warsztaty poprowadzi Agata Makutynowicz.

Cena biletu wynosi 40 zł/ os.

4.04.2020 (sobota) MUFLON LIVE – koncert na dwie sceny (2)

MUFLON LIVE – koncert na dwie sceny – drugi z koncert organizowany w ramach projektu, realizowanego z czeskim partnerem – Domem Kultury Střelnice we Vrchlabi. Na scenie zaprezentują się dwa zespoły: GOJI- reprezentant czeskiego alternatywnego folk-rocka oraz polski zespół Immortal Onion w wykonaniu, którego usłyszymy progresywny, filmowy jazz.
Koncert odbędzie się w sali widowiskowej MDK Muflon w Jeleniej Górze. W połowie sali stanie dwustronna scena z odrębną scenografią. W pierwszej części imprezy po jednej stronie wystąpi jeden zespół, a po 40-minutowym koncercie, publiczność przejdzie na drugą połowę sali, w której po drugiej stronie, przy zupełnie innej scenografii wystąpi drugi zespół. Na scenie stanie czeski zespół GOJI oraz zespół z Polski – IMMORTAL ONION. Z koncertów prowadzona będzie również transmisja „live” w Internecie. Wstęp jest bezpłatny – obowiązują wejściówki do odebrania do dnia 30 marca 2020 w sekretariacie MDK Muflon przy ul. Cieplickiej 172 w Jeleniej Górze. Ilość miejsc jest ograniczona. Projekt „MUFLON LIVE – koncert na dwie sceny” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Projekt dofinansowany z  Budżetu Miasta Jelenia Góra.

17.04.2020 (sobota) Łowcy.B – występ kabaretu

Na scenie Miejskiego Domu Kultury Muflon w Jeleniej Górze zaprezentuje się jeden z najbardziej znanych i lubianych kabaretów w kraju.
Ubrani w charakterystyczne kolorowe sweterki bawią widzów już od 2003 roku. Zdobywcy licznych nagród w branży rozrywkowej. Twórcy i współtwórcy wielu programów telewizyjnych. Prawdziwi pasjonaci absurdu i groteski na scenie wyróżniają się wyjątkową sceniczną odwagą i ogromną sympatią jaką budzą pośród widzów. Najnowszy program Łowców.B pod tytułem „Jaka to melodia” to zaskakująca odsłona łowieckiego spojrzenia na żarty i tym podobne. Absurdalny humor na wyciągnięcie ręki, której nikt nie utnie. Słowa-klucze to szyk i elegancja, rodzina i mafia, multimedia i muzyczne swawole.
Cena biletu 40 zł/os. Zakupu biletów można dokonać w sekretariacie MDK Muflon. Liczba miejsc jest ograniczona.

19.04.2020 (niedziela) Smocza jama – Poranek rodzinny z Koziołkiem Matołkiem

Koziołek o imieniu Matołek błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa, bo właśnie tam ponoć „kują kozy”. Tym razem trafia do jaskini, zamieszkałej przez… smoki. Co z tego wyniknie uczestnicy będą mogli się przekonać w MDK Muflon. Ponadto dla dzieci zostaną przygotowane warsztaty plastyczne, wspólne zabawy, loteria i wiele innych atrakcji. Poranek jak zawsze poprowadzą: Agata Makutynowicz,  Agnieszka Gierus i Marcin Sweklej.
Bilet 20 zł dla dziecka. Dorośli wstęp bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja i zakup biletów w sekretariacie MDK „Muflon” lub przelewem na konto. Szczegóły: muflon@sobieszow.pl, tel. 75 755 37 70. Poranki wspierają: Czekoladziarnia, Termy Cieplickie, Jelenia Plast, Mały Bucik, Jarex, Pizerria Colosseum, Disco Wrotki, Mattel Poland. Cykl Poranków Rodzinnych dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

25.04.2020 (sobota) Koncert uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego Cieplice

Jeleniogórskie Towarzystwo Muzyczne (JTM) poprzez Społeczne Ogniska Muzyczne daje możliwość edukacji muzycznej dzieciom, młodzieży i wszystkim zainteresowanym niezależnie od wieku. W Społecznych Ogniskach Muzycznych naukę pobiera rokrocznie ponad 200 uczniów pod okiem wykształconych pedagogów. 25 kwietnia na scenie MDK Muflon w Jeleniej Górze swoje umiejętności instrumentalne zaprezentują uczniowie ogniska muzycznego z Cieplic. Wstęp jest bezpłatny. Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

26.04.2020 (niedziela) Polsko-czeski Poranek Rodzinny

Będzie to drugie spotkanie w ramach projektu pn. „Polsko-czeski Poranek Rodzinny”. Tym razem spotkamy się w czeskim domu kultury we Vrchlabí. Czeska publiczność będzie miała okazję obejrzeć inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” w wykonaniu animatorów MDK Muflon. Bajka zostanie przedstawiona w czeskiej wersji językowej. Ponadto dla uczestników przeprowadzone zostaną plastyczne warsztaty artystyczne.
Wstęp jest bezpłatny jednak obowiązują wejściówki, które będą do odebrania w Dom Kultury Střelnice Vrchlabí.
Projekt „Polsko-czeski Poranek Rodzinny” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.  Projekt dofinansowany z  Budżetu Miasta Jelenia Góra.

29.04.2020 (środa) Międzynarodowy Dzień Tańca z Małą Akademią Baletu i Małym Teatrem Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzimy co roku 29 kwietnia. W tym uroczystym dla nas dniu zapraszamy miłośników baletu na premierę widowiska ,,Sen o tańcu,, Biorą w nim udział baletnice z grupy Mały Teatr Tańca, który funkcjonuje w strukturach Małej Akademii Baletu. Świętowanie rozpocznie się o godz. 17:00 w Sali widowiskowej MDK Muflon w Jeleniej Górze. To ważny dzień dla małych baletnic, które pierwszy raz uczestniczą w przygotowywaniu widowiska na scenie z zawodowcami, w profesjonalnej oprawie scenicznej. Wstęp jest bezpłatny. Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jelenia Góra.