Kwiecień

1.04.2020 (środa) Wielkanocne drzewka – artystyczne warsztaty florystyczne

Warsztaty dla dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat. Podczas warsztatów uczestnicy będą tworzyć świąteczne kompozycje na wielkanocny stół. Dowiedzą się jak przygotować piękną, bogatą i dobrze skomponowaną dekorację, efektownie podkreślającą świąteczny wystrój domu.

[PRZENIESIONY NA WRZESIEŃ] 4.04.2020 (sobota) MUFLON LIVE – koncert na dwie sceny (2)

MUFLON LIVE – koncert na dwie sceny – drugi z koncert organizowany w ramach projektu, realizowanego z czeskim partnerem – Domem Kultury Střelnice we Vrchlabi. Na scenie zaprezentują się dwa zespoły: GOJI- reprezentant czeskiego alternatywnego folk-rocka oraz polski zespół Immortal Onion w wykonaniu, którego usłyszymy progresywny, filmowy jazz.

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej MDK Muflon w Jeleniej Górze. W połowie sali stanie dwustronna scena z odrębną scenografią. W pierwszej części imprezy po jednej stronie wystąpi jeden zespół, a po 40-minutowym koncercie, publiczność przejdzie na drugą połowę sali, w której po drugiej stronie, przy zupełnie innej scenografii wystąpi drugi zespół. Na scenie stanie czeski zespół GOJI oraz zespół z Polski – IMMORTAL ONION.

[PRZENIESIONY NA JESIEŃ] 17.04.2020 (sobota) Łowcy.B – występ kabaretu

Najnowszy program Łowców.B pod tytułem „Jaka to melodia” to zaskakująca odsłona łowieckiego spojrzenia na żarty i tym podobne. Absurdalny humor na wyciągnięcie ręki, której nikt nie utnie. Słowa-klucze to szyk i elegancja, rodzina i mafia, multimedia i muzyczne swawole.

19.04.2020 (niedziela) Smocza jama – Poranek rodzinny z Koziołkiem Matołkiem

Koziołek o imieniu Matołek błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa, bo właśnie tam ponoć „kują kozy”. Tym razem trafia do jaskini, zamieszkałej przez… smoki. Co z tego wyniknie uczestnicy będą mogli się przekonać w MDK Muflon. Ponadto dla dzieci zostaną przygotowane warsztaty plastyczne, wspólne zabawy, loteria i wiele innych atrakcji.

25.04.2020 (sobota) Koncert uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego Cieplice

25 kwietnia na scenie MDK Muflon w Jeleniej Górze swoje umiejętności instrumentalne zaprezentują uczniowie ogniska muzycznego z Cieplic. Wstęp jest bezpłatny. Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

[PRZENIESIONY NA WRZESIEŃ] 26.04.2020 (niedziela) Polsko-czeski Poranek Rodzinny

Będzie to drugie spotkanie w ramach projektu pn. „Polsko-czeski Poranek Rodzinny”. Tym razem spotkamy się w czeskim domu kultury we Vrchlabí. Czeska publiczność będzie miała okazję obejrzeć inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” w wykonaniu animatorów MDK Muflon. Bajka zostanie przedstawiona w czeskiej wersji językowej. Ponadto dla uczestników przeprowadzone zostaną plastyczne warsztaty artystyczne.

29.04.2020 (środa) Międzynarodowy Dzień Tańca z Małą Akademią Baletu i Małym Teatrem Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzimy co roku 29 kwietnia. W tym uroczystym dla nas dniu zapraszamy miłośników baletu na premierę widowiska „Sen o tańcu”. Biorą w nim udział baletnice z grupy Mały Teatr Tańca, który funkcjonuje w strukturach Małej Akademii Baletu.