Wydarzenia 2020

MIEJSKI DOM KULTURY MUFLON
IMPREZY PLANOWANE 2020

Styczeń 2020 

13.01.2020 (poniedziałek) Akademia z okazji 20-lecia działalności Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa, sala widowiskowa

13 stycznia 2020, o godz. 17.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” oraz Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa serdecznie zapraszają na uroczystą akademię podsumowującą 20 lat działalności sobieszowskiego stowarzyszenia. Uroczystość poprowadzi prezes tego stowarzyszenia Janusz Wojtas. Wstęp wolny.

13.01.2020–28.02.2020 Świat mojej wyobraźni, ogólnopolski konkurs plastyczny,6. edycja szczegóły

Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze zaprasza dzieci przedszkolne oraz dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. „Świat mojej wyobraźni”. Podzielony on jest na trzy grupy wiekowe: 5 – 7 lat, 8 – 12 lat oraz 13 – 16 lat. Indywidualne uczestnictwo objęte jest akredytacją w wysokości 5 zł; uczestnictwo pracowni plastycznych domów kultury i szkół, które zgłaszają prace zbiorowo, jest objęte akredytacją w wysokości 20 zł. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opłacenie akredytacji. Konkurs trwać będzie do 28 lutego 2020. Rozstrzygnięcie nastąpi 18 marca 2020.

15.01. – 29.02.2020 (środa)  Sympatycy Sobieszowa – wystawa fotograficzna, Galeria Muflon szczegóły

Miejski Dom Kultury „Muflon” oraz Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa zapraszają 15 stycznia o godz. 17.00 do Galerii „Muflon” na otwarcie wystawy fotografii, dokumentów i innych pamiątek, które z okazji 20-lecia działalności Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa przygotowali: jego prezes – Janusz Wojtas oraz członkowie tej organizacji. 20 lat Sobieszowa i Sobieszowian w obiektywie, w druku, w notatkach. Wsparcie merytoryczne i aranżacja prezentacji w Galerii „Muflon” – Agata Makutynowicz. Wstęp wolny. Wystawa czynna do 29 lutego 2020.

18.01.2020 (sobota) Koncert zespołu Szyszak w ramach obchodów 20-lecia Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa, sala widowiskowa

Miejski Dom Kultury „Muflon” oraz Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa zapraszają 18 stycznia 2020 (sobota) o godz. 17.00 na koncert karkonoskiego zespołu folkowego „Szyszak”. W skład zespołu wchodzą mieszkańcy i miłośnicy Karkonoszy: Marek Piwowarski (gitara akustyczna, śpiew); Aleksandra Jurczenko (śpiew, ukulele, flety proste, przeszkadzajki); Zbyszek Jurczenko (śpiew, conga, perkusja); Andrzej Gniewek (skrzypce, śpiew, flety proste); Michał Piwowarski (mandolina) oraz Piotr Bednarz (gitara basowa). Koncertowi towarzyszyć będą także uroczyste obchody 61. rocznicy powstania Karkonoskiego Parku Narodowego.  Wstęp wolny.

26.01.2020 (niedziela) Czarny Bill – poranek rodzinny z Koziołkiem Matołkiem, sala widowiskowa

Miejski Dom Kultury „Muflon” zaprasza dzieci na styczniową odsłonę poranka rodzinnego, w której Koziołek Matołek nadal przemierzać będzie świat w poszukiwaniu Pacanowa – miasta słynącego z kowali, którzy potrafią podkuwać kozy. Po drodze postara się uratować mieszkańców małego miasteczka przed groźnym rewolwerowcem. Dla małych uczestników i ich rodzin, prowadzący poranki: Agnieszka Gierus, Agata Makutynowicz i Marcin Sweklej przygotowali zabawy, konkursy i warsztaty plastyczne o zimowej tematyce. Nie straszna im zima, ani Czarny Bill. Bilet 20 zł dla dziecka. Dorośli wstęp bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja i zakup biletów w sekretariacie MDK „Muflon” lub przelewem na konto.

Luty 2020

10 –14.02.2020 (poniedziałek – piątek)  Zimowe Warsztaty Artystyczne 2020 dla dzieci w wieku 6-12 lat – Dolina Pałaców i Ogrodów w zimowej szacie 1. turnus  – Pałac w Bukowcu szczegóły

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00. Uczestnicy mają zapewniony poczęstunek, ciepły posiłek, materiały plastyczne, bilety wstępu, koszty przejazdów, zajęcia ze specjalistami, opiekę doświadczonych pracowników Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Zimowe Warsztaty Artystyczne 2020 zostały dofinansowane z Budżetu Miasta Jeleniej Góry oraz przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

10.02.2020 (poniedziałek) Pałac w Sobieszowie – spotkanie z Andrzejem Rajem, dyrektorem Karkonoskiego Parku Narodowego, sala widowiskowa

10 lutego 2020, o godz. 17.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” serdecznie zaprasza mieszkanki i mieszkańców Sobieszowa na spotkanie z Andrzejem Rajem, dyrektorem Karkonoskiego Parku Narodowego. Tematem tego wydarzenia będzie aktualny stan prac na terenie Pałacu w Sobieszowie oraz rozmowa o dalszym rozwoju tego ważnego dla Sobieszowian miejsca. Spotkanie poprowadzi Janusz Wojtas, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa. Wstęp wolny.

17 – 21.02.2020 (poniedziałek – piątek) Zimowe Warsztaty Artystyczne 2020 dla dzieci w wieku 6-12 lat – Dolina Pałaców i Ogrodów w zimowej szacie 2. turnus  – Zamek Księcia Henryka w Staniszowie szczegóły

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00. Uczestnicy mają zapewniony poczęstunek, ciepły posiłek, materiały plastyczne, bilety wstępu, koszty przejazdów, zajęcia ze specjalistami, opiekę doświadczonych pracowników Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Zimowe Warsztaty Artystyczne 2020 zostały dofinansowane z Budżetu Miasta Jeleniej Góry oraz przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

22.02.2020 (sobota) Swingująco – Wirująco. Karnawałowy bal lata 20. i 30.

Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie zaprasza na karnawałowy wieczorek taneczny przy muzyce na żywo. Nie zabraknie Charlestona, fokstrota, swingu i dixielandu.
szczegóły

23.02.2020 (niedziela) Korsarze – Poranek Rodzinny z Koziołkiem Matołkiem, sala widowiskowa szczegóły

Koziołek o imieniu Matołek błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa, bo właśnie tam ponoć „kują kozy”. Tym razem spotyka na morzu statek korsarzy i znów musi uciekać. Dla dzieci zostaną przygotowane warsztaty plastyczne i wspólne zabawy. To doskonała okazja na zakończenie zimowych ferii w miłej atmosferze. Poranek jak zawsze poprowadzą: Agata Makutynowicz,  Agnieszka Gierus i Marcin Sweklej.

28.02.2020 (piątek) Tartak – spotkanie z okazji 11. rocznicy zamknięcia tartaku w Sobieszowie, Galeria Muflon szczegóły

28 lutego 2020 o godz. 17.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” w Sobieszowie zaprasza na spotkanie z cyklu „Tartak Sobieszów”, które odbędzie w 11. rocznicę zamknięcia zakładu – jest to szansa by obejrzeć archiwalne fotografie oraz dokumenty z kolekcji Bolesława i Mieczysława Osipików, a także, by spotkać się w towarzystwie kolegów i koleżanek z dawnego zakładu pracy. Wstęp wolny.

 MARZEC 2020

7.03.2020 (sobota) Muflon Live – koncert na dwie sceny: GROOVES (CZ) / Natalia Lubrano Żesławski Trio (PL) szczegóły

W ramach projektu odbędą się dwa koncerty, podczas których wystąpią cztery amatorskie zespoły muzyczne – dwa z Polski i dwa z Czech. W realizacji koncertów zastosowane zostaną nowe formy przekazu, poza koncertem z udziałem publiczności odbędzie się transmisja „live” w Internecie. Projekt w ramach programu Interreg VA Republika Czeska-Polska 2014-2020.

11.03.2020 (środa) Kraina Syren – witraż malowany  – wiosenne warsztaty artystyczne dla dzieci, pracownia plastyczna MDK Muflon

18.03 (środa) – 24.04.2020 Moje nieznajome – malarstwo Wojciecha Pomianowskiego szczegóły

Wystawa prezentująca cykl portretów kobiet nieznajomych autorstwa Wojciecha Pomianowskiego, Galeria Muflon

20.03.2020 (piątek) Publiczność zwymyślana – spektakl Teatru Osób Uzależnionych KARAWANA, sala widowiskowa

22.03.2020 (niedziela) Polsko-czeski Poranek Rodzinny

Bajkowo-teatralne spotkanie dla dzieci w wieku 2-10 lat wraz z rodzicami/opiekunami. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Jeleniej Górze w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w ramach cyklicznych spotkań pod nazwą „Poranki Rodzinne”. Dla polskiej publiczności, poprowadzą je czescy aktorzy, którzy przygotują sztukę „Opowieść o zupie” połączoną z warsztatami artystycznymi. Projekt w ramach programu Interreg VA Republika Czeska-Polska 2014-2020, sala widowiskowa MDK Muflon

25.03-22.05.2020 Świat mojej wyobraźni. Ogólnopolski konkurs plastyczny, 6. edycja

Pokonkursowa wystawa prac plastycznych – odsłona pierwsza, Galeria Hol.

KWIECIEŃ 2020

1.04.2020 (środa) Wielkanocne drzewka – artystyczne warsztaty florystyczne

Warsztaty dla dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat. Podczas nich uczestnicy będą tworzyć świąteczne kompozycje na wielkanocny stół. Dowiedzą się jak przygotować piękną, bogatą i dobrze skomponowaną dekorację, efektownie podkreślającą świąteczny wystrój domu.

[PRZENIESIONY NA WRZESIEŃ ] 4.04.2020 (sobota) MUFLON LIVE – koncert na dwie sceny (2)

MUFLON LIVE – koncert na dwie sceny – drugi z koncert organizowany w ramach projektu, realizowanego z czeskim partnerem – Domem Kultury Střelnice we Vrchlabi. Na scenie zaprezentują się dwa zespoły: GOJI- reprezentant czeskiego alternatywnego folk-rocka oraz polski zespół Immortal Onion w wykonaniu, którego usłyszymy progresywny, filmowy jazz.

[ PRZENIESIONY NA JESIEŃ ] 17.04.2020 (sobota) Łowcy.B – występ kabaretu

Najnowszy program Łowców.B pod tytułem „Jaka to melodia” to zaskakująca odsłona łowieckiego spojrzenia na żarty i tym podobne. Absurdalny humor na wyciągnięcie ręki, której nikt nie utnie. Słowa-klucze to szyk i elegancja, rodzina i mafia, multimedia i muzyczne swawole. Cena biletu 40 zł/os. Zakupu biletów można dokonać w sekretariacie MDK Muflon. Liczba miejsc jest ograniczona.

19.04.2020 (niedziela) Smocza jama – Poranek rodzinny z Koziołkiem Matołkiem

Koziołek o imieniu Matołek błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa, bo właśnie tam ponoć „kują kozy”. Tym razem trafia do jaskini, zamieszkałej przez… smoki. Co z tego wyniknie uczestnicy będą mogli się przekonać w MDK Muflon. Ponadto dla dzieci zostaną przygotowane warsztaty plastyczne, wspólne zabawy, loteria i wiele innych atrakcji.

25.04.2020 (sobota) Koncert uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego Cieplice

25 kwietnia na scenie MDK Muflon w Jeleniej Górze swoje umiejętności instrumentalne zaprezentują uczniowie ogniska muzycznego z Cieplic. Wstęp jest bezpłatny. Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

[PRZENIESIONY NA WRZESIEŃ] 26.04.2020 (niedziela) Polsko-czeski Poranek Rodzinny

Będzie to drugie spotkanie w ramach projektu pn. „Polsko-czeski Poranek Rodzinny”. Tym razem spotkamy się w czeskim domu kultury we Vrchlabí. Czeska publiczność będzie miała okazję obejrzeć inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” w wykonaniu animatorów MDK Muflon. Bajka zostanie przedstawiona w czeskiej wersji językowej. Ponadto dla uczestników przeprowadzone zostaną plastyczne warsztaty artystyczne.

29.04.2020 (środa) Międzynarodowy Dzień Tańca z Małą Akademią Baletu i Małym Teatrem Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzimy co roku 29 kwietnia. W tym uroczystym dla nas dniu zapraszamy miłośników baletu na premierę widowiska „Sen o tańcu”. Biorą w nim udział baletnice z grupy Mały Teatr Tańca, który funkcjonuje w strukturach Małej Akademii Baletu. Wstęp jest bezpłatny. Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

MAJ 2020

22 – 24.05.2020 Plener artystyczny dla dorosłych, opiekunka pleneru: artystka-plastyk Agata Makutynowicz, prowadząca pracownię plastyczną w MDK Muflon

24.05.2020 (niedziela) Łakomy traper – Poranek rodzinny z Koziołkiem Matołkiem, sala widowiskowa MDK Muflon

29.05.2020 (piątek) Muzyczna Wizytówka Prezentacja sekcji muzycznych Miejskiego Domu Kultury „Muflon”

CZERWIEC 2020

3.06-31.08.2020 Świat mojej wyobraźni. Ogólnopolski konkurs plastyczny, 6. edycja.

Pokonkursowa wystawa prac plastycznych – odsłona druga, Galeria Hol.

10.06.2020 (środa) Pokaz taneczny Małej Akademii Baletu, sala widowiskowa MDK Muflon

12.06.2020 (piątek) Koncert uczestników warsztatów wokalnych pracowni MDK Muflon.

Uczestnicy pracowni wokalnej zaśpiewają piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej z udziałem zespołu grającego muzykę na żywo, sala widowiskowa MDK Muflon

[PRZENIESIONY NA PAŹDZIERNIK] 21.06.2020 (niedziela) Po drugiej stronie tęczy – Poranek rodzinny z Koziołkiem Matołkiem, sala widowiskowa MDK Muflon

LIPIEC 2020

LETNIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI 2020

Letnie warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, to czas pełen atrakcji w postaci kreatywnych zajęć plastycznych, multimedialnych, ruchowych, teatralnych oraz krajoznawczych. W 2020 roku letnie warsztaty artystyczne zostały podzielone następująco: turnus I, II, III, IV, V odbędą się w lipcu, a turnus VI w sierpniu.

29.06-03.07.2020 (poniedziałek – piątek) I turnus letni

06-10.07.2020 (poniedziałek – piątek) II turnus letni

13-17.07.2020 (poniedziałek – piątek) III turnus letni

20-24.07.2020 (poniedziałek – piątek) IV turnus letni

27-31.07.2020 (poniedziałek – piątek) V turnus letni

W roku 2020 tematem przewodnim będzie czarująca i unikatowa w skali europejskiej Dolina Pałaców i Ogrodów. Podczas licznych warsztatów i wycieczek dotkniemy tajemnic, które intrygują, spotkamy się ze sztuką, która zachwyca, wejdziemy w świat legend, które poruszają wyobraźnię i przyjrzymy się z bliska przyrodzie, która zniewala. Nie będzie czasu na nudę, ale uwaga – nasze warsztaty rzucają urok – kto raz ich zakosztuje, zawsze będzie chciał do nas wracać.

SIERPIEŃ 2020

LETNIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI 2020

3-7.08.2020 (poniedziałek – piątek) VI turnus letni

W roku 2020 tematem przewodnim będzie czarująca i unikatowa w skali europejskiej Dolina Pałaców i Ogrodów. Podczas licznych warsztatów i wycieczek dotkniemy tajemnic, które intrygują, spotkamy się ze sztuką, która zachwyca, wejdziemy w świat legend, które poruszają wyobraźnię i przyjrzymy się z bliska przyrodzie, która zniewala. Nie będzie czasu na nudę, ale uwaga – nasze warsztaty rzucają urok – kto raz ich zakosztuje, zawsze będzie chciał do nas wracać.

 WRZESIEŃ 2020

11.09.2020 (piątek) godz. 19.00 Muflon – włącz kreatywność – premiera on-line bajki „Burzowe opowieści”

Premiera pierwszej bajki, zrealizowanej w ramach projektu „Muflon – włącz kreatywność”. Słuchowisko w którym występują dzieci, zostało ujęte w ramy japońskiego teatru ilustracji – kamishibai. Serdecznie zapraszamy na niezwykłą, bajkową przygodę, która otwiera przed nami fantastyczny świat wyobraźni. Premiera na fanpage’u MDK Muflon o godz. 19.00.

W projekcie wzięły udział dzieci w wieku 6-10 lat, które podczas warsztatów aktorskich on-line, prowadzonych przez Małgorzatę Osiej-Gadzinę, nagrały bajkowe słuchowisko. Autorką bajkowych scenariuszy jest Katarzyna Janekowicz.

Projekt „Muflon – włącz kreatywność” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

16.09-31.12.2020 Świat mojej wyobraźni. Ogólnopolski konkurs plastyczny, 6. edycja.

Pokonkursowa wystawa prac plastycznych – odsłona trzecia, Galeria Hol.

18.09.2020 (piątek) godz. 19.00 Muflon – włącz kreatywność – premiera on-line drugiej bajki

Premiera drugiej bajki, zrealizowanej w ramach projektu „Muflon – włącz kreatywność”. Słuchowisko w którym występują dzieci, zostało ujęte w ramy japońskiego teatru ilustracji – kamishibai. Serdecznie zapraszamy na niezwykłą, bajkową przygodę, która otwiera przed nami fantastyczny świat wyobraźni. Premiera na fanpage’u MDK Muflon o godz. 19.00.

W projekcie wzięły udział dzieci w wieku 6-10 lat, które podczas warsztatów aktorskich on-line, prowadzonych przez Małgorzatę Osiej-Gadzinę, nagrały bajkowe słuchowisko. Autorką bajkowych scenariuszy jest Katarzyna Janekowicz.

Projekt „Muflon – włącz kreatywność” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

 23.09 (środa) – 30.10.2020 Zbiorowa wystawa malarstwa grupy artystycznej Π-art

Wystawa prac malarzy, fotografików oraz rzeźbiarzy  z Kotliny Jeleniogórskiej, Galeria Muflon

25.09.2020 (piątek) godz. 19.00 Muflon – włącz kreatywność – premiera on-line trzeciej bajki

Premiera trzeciej bajki, zrealizowanej w ramach projektu „Muflon – włącz kreatywność”. Słuchowisko w którym występują dzieci, zostało ujęte w ramy japońskiego teatru ilustracji – kamishibai. Serdecznie zapraszamy na niezwykłą, bajkową przygodę, która otwiera przed nami fantastyczny świat wyobraźni. Premiera na fanpage’u MDK Muflon o godz. 19.00.

W projekcie wzięły udział dzieci w wieku 6-10 lat, które podczas warsztatów aktorskich on-line, prowadzonych przez Małgorzatę Osiej-Gadzinę, nagrały bajkowe słuchowisko. Autorką bajkowych scenariuszy jest Katarzyna Janekowicz.

Projekt „Muflon – włącz kreatywność” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

27.09.2020 (niedziela) Polsko – czeski poranek rodzinny

„Bajka o zupie” w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej z Vrchlabí i kulinarne warsztaty artystyczne dla dzieci i rodziców. Na scenie pojawi się wiedźma Maggi, leśny złodziejaszek Bulion, duchy, miłość i magiczna zupa. Co z tego wyniknie? Sprawdźcie sami! Po spektaklu zapraszamy na kulinarne warsztaty artystyczne!

Wstęp bezpłatny, obowiązują wejściówki, które zostały zarezerwowane na pierwotną datę poranka w marcu.

Ilość miejsc ograniczona.

Projekt „Polsko-czeski Poranek Rodzinny” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Projekt dofinansowany z  Budżetu Miasta Jelenia Góra.

29.09.2020 (wtorek) MUFLON LIVE – koncert na dwie sceny (2) GOJI (CZ) / Immortal Onion (PL)

MUFLON LIVE – koncert na dwie sceny – drugi z koncert organizowany w ramach projektu, realizowanego z czeskim partnerem – Domem Kultury Střelnice we Vrchlabi. Na scenie zaprezentują się dwa zespoły: GOJI– reprezentant czeskiego alternatywnego folk-rocka oraz polski zespół Immortal Onion w wykonaniu, którego usłyszymy progresywny, filmowy jazz.

PAŹDZIERNIK 2020

4.10.2020 (niedziela) godz. 15.00 Polsko-czeski Poranek Rodzinny, Dom Kultury Střelnice Vrchlabí

Muzyczna inscenizacja wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima w wykonaniu grupy animatorów z Jeleniej Góry oraz warsztaty artystyczne dla dzieci i rodziców – jesienne kwiaty. Wstęp bezpłatny, rezerwacje wejściówek w sekretariacie Domu Kultury Strelnice, tel. +420 499 422 126

Projekt „Polsko-czeski Poranek Rodzinny” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Projekt dofinansowany z  Budżetu Miasta Jelenia Góra.

13.10.2020 (wtorek) godz. 16.00 Z wizytą u sąsiadów – Czechy – fotograficzno-podróżnicza prelekcja dla seniorów, sala nr 2

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy w sekretariacie MDK Muflon, tel. 75 755 37 70.

Prelekcje organizowane są w ramach projektu „Integracja Seniorów” dofinansowanego z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

14.10.2020 (środa) Tkanina malowana – jesienne warsztaty kreatywności artystycznej dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat na kreatywne warsztaty artystyczne, podczas których będą mogły własnoręcznie ozdobić ubiory (koszulkę, chustę, spodnie itp.). W trakcie tych warsztatów używać będą profesjonalnych farb do zdobienia materiałów oraz farb konturowych. Przewidziana liczba uczestników: max 10 osób.

Koszt udziału w warsztatach: 50 zł za osobę. Obowiązują wcześniejsze zapisy w sekretariacie MDK Muflon lub pod numerem telefonu: 75 755 37 70.

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

16.10.2020 (piątek) godz. 16.00 – 18.00 SWAP – jesienna wymiana ciuchów – sala widowiskowa / plac na parkingu przed MDK Muflon (zależnie od pogody)

Przygotuj się na jesień, niech nic Cię nie zaskoczy! Zapraszamy na kolejną edycję wymiany ciuchów – Muflonowy SWAP. Masz w szafie coś, czego nie nosisz, nie lubisz, nie potrzebujesz, a ciągle nadaje się do noszenia? Przynieś to do Muflonu. Wymieniaj się z innymi lub kupuj i sprzedawaj. Akcja dotyczy również ubranek dla dzieci, książek, płyt, zabawek i gier planszowych.

Zasada jest prosta: przynosimy czyste, wyprasowane rzeczy, które już się nam znudziły i wymieniamy na inne, które wpadną nam w oko. Jeśli nie mamy nic na wymianę, można dobić targu w inny sposób – np. odkupić wypatrzone rzeczy po symbolicznych cenach.

Wystawców prosimy o zgłaszanie udziału do 9.10.2020 w sekretariacie MDK „Muflon” lub pod nr tel. 75 75 537 70. Wstęp bezpłatny.

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

25.10.2020 (niedziela) Poranek rodzinny Poranek Rodzinny z Koziołkiem Matołkiem – Po drugiej stronie tęczy, sala widowiskowa MDK Muflon

Tym razem Matołek spotyka fakira, który pokazuje mu sztuczki magiczne. Następnie sztukmistrz zamyka nieboraka w bibliotece, aby ten posiadł stosowną wiedzę. Sprytny Koziołek spuszcza się po linie i ucieka. Co z tego wyniknie? Dowiemy się podczas bajkowego spotkania. Nie zabraknie też warsztatów artystycznych i wspólnych zabaw. Poranek poprowadzą: Agata Makutynowicz, Agnieszka Gierus i Marcin Sweklej.

Cykl Poranków Rodzinnych dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

Listopad 2020

[UWAGA! PRZENIESIONY NA ROK 2021] 6.11.2020 (środa) XII Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko”, sala widowiskowa MDK Muflon

XII edycja Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, skierowanego zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.

18.11 (środa) – 8.01.2021 Pejzaż niejednoznaczny – wystawa malarstwa Emanueli Czujowskiej, Galeria Muflon

18 listopada 2020 (środa) o godz. 17.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Emanueli Czujowskiej, artystki wciąż poszukującej nowych form wypowiedzi. Ekspozycja prezentuje prace inspirowane pejzażem karkonoskim, na wpół realistyczne, na wpół abstrakcyjne. Jednak najważniejszym jej tematem i podstawowym elementem jest natura.

„Pejzaż niejednoznaczny” to seria obrazów mówiących o krajobrazie nieco inaczej. Poprzez różnorodność plam przedstawione pejzaże nikną i pojawiają się jednocześnie. Gdzieś przy linii horyzontu odczytać można lasy, góry, wodę i niebo, ale pomiędzy nimi przestrzeń żyje własnym życiem. Stonowane barwy sprawiają, że gubi się też pora roku. Światło również nie jest czymś oczywistym. Przebicia złotych i srebrnych kształtów dodają tylko innego wymiaru tej samej rzeczywistości.

Emanuela Czujowska – absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w roku 1994 w pracowni plakatu i ilustracji u prof. Rolfa Mullera w Hochschule fur Grafik und Buchkunst w Lipsku. Zajmuje się grafiką użytkową, rysunkiem i  malarstwem). Piękno górskiego krajobrazu i natury sprawiły, że na miejsce swojego życia i twórczości wybrała Karkonosze i Góry Izerskie. Inspirowana otoczeniem, miejscami i zdarzeniami tworzy własne światy.

Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz.

Ze względu na przepisy związane z pandemią, MDK „Muflon” uprzejmie prosi o potwierdzenie udziału w wernisażu przez maila muflon@sobieszow.pl lub telefonicznie: 75 75 537 70.

22.11.2020 (niedziela) Łakomy taper – Poranek Rodzinny z Koziołkiem Matołkiem, sala widowiskowa MDK Muflon

W niedzielę 22 listopada 2020, o godz. 12.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” serdecznie zaprasza dzieci na poranek rodzinny.  W wędrówce po świecie Matołek spotka na swej drodze trapera. Tym razem wyruszy razem z nim na polowanie na grubego zwierza. Poranek jak zawsze poprowadzą: Agata Makutynowicz,  Agnieszka Gierus i Marcin Sweklej. Nie zabraknie warsztatów plastycznych…i miłych niespodzianek.

Ze względu na zachowanie wytycznych reżimu sanitarnego – z dzieckiem bądź z dziećmi (w przypadku rodzeństwa) wchodzi tylko jeden opiekun!

[UWAGA! PRZENIESIONY NA ROK 2021] 23.11.2020 (poniedziałek) Loop Festival cz.2

Druga odsłona Loop Festival’u 2020, sala widowiskowa MDK Muflon

25.11.2020 (środa) Las w słoiku – warsztaty artystyczne dla dzieci

Zapraszamy na jesienne warsztaty, na których stworzymy nasze własne zielone lasy. Z pewnością ich piękno i kolory ubarwią wnętrza naszych domów podczas długiej zimy. Koszt 30 zł, liczba uczestniczek / uczestników: max. 15 osób. Warsztaty poprowadzi Agata Makutynowicz. Zapisy telefoniczne: 75 75 537 70

[UWAGA! PRZENIESIONY NA ROK 2021] 27.11.2020 (piątek) Andrzejkowy Bal Wróżbitów

Czarodziejska zabawa dla dzieci, którą wypełnią andrzejkowe wróżby, tradycyjne zabawy i opowieści, konkursy prowadzone przez wróżki i szalone tańce, sala widowiskowa MDK Muflon

GRUDZIEŃ 2020

6.12.2020 (niedziela) godz. 10.00 oraz 12.00 Mikołajkowy  Poranek Rodzinny, sala widowiskowa MDK Muflon

[UWAGA! PRZENIESIONY NA ROK 2021] 18.12.2020 Koncert Laureatów Głosowiska 2020

Świąteczny koncert laureatów „Głosowiska 2020”.

loga dofinansowane z