↓ MIEJSKI DOM KULTURY MUFLON ↓
IMPREZY PLANOWANE 2020

Luty 2020

23.02.2020 (niedziela) Korsarze – Poranek Rodzinny z Koziołkiem Matołkiem, sala widowiskowa

Koziołek o imieniu Matołek błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa, bo właśnie tam ponoć „kują kozy”. Tym razem spotyka na morzu statek korsarzy i znów musi uciekać. Dla dzieci zostaną przygotowane warsztaty plastyczne i wspólne zabawy. To doskonała okazja na zakończenie zimowych ferii w miłej atmosferze. Poranek jak zawsze poprowadzą: Agata Makutynowicz,  Agnieszka Gierus i Marcin Sweklej.

17 – 21.02.2020 (poniedziałek – piątek) Zimowe Warsztaty Artystyczne 2020 dla dzieci w wieku 6-12 lat – Dolina Pałaców i Ogrodów w zimowej szacie 2. turnus  – Zamek Księcia Henryka w Staniszowie szczegóły

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00. Uczestnicy mają zapewniony poczęstunek, ciepły posiłek, materiały plastyczne, bilety wstępu, koszty przejazdów, zajęcia ze specjalistami, opiekę doświadczonych pracowników Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Zimowe Warsztaty Artystyczne 2020 zostały dofinansowane z Budżetu Miasta Jeleniej Góry oraz przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

10.02.2020 (poniedziałek) Pałac w Sobieszowie – spotkanie z Andrzejem Rajem, dyrektorem Karkonoskiego Parku Narodowego, sala widowiskowa

10 lutego 2020, o godz. 17.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” serdecznie zaprasza mieszkanki i mieszkańców Sobieszowa na spotkanie z Andrzejem Rajem, dyrektorem Karkonoskiego Parku Narodowego. Tematem tego wydarzenia będzie aktualny stan prac na terenie Pałacu w Sobieszowie oraz rozmowa o dalszym rozwoju tego ważnego dla Sobieszowian miejsca. Spotkanie poprowadzi Janusz Wojtas, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa. Wstęp wolny.

10 –14.02.2020 (poniedziałek – piątek)  Zimowe Warsztaty Artystyczne 2020 dla dzieci w wieku 6-12 lat – Dolina Pałaców i Ogrodów w zimowej szacie 1. turnus  – Pałac w Bukowcu szczegóły

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00. Uczestnicy mają zapewniony poczęstunek, ciepły posiłek, materiały plastyczne, bilety wstępu, koszty przejazdów, zajęcia ze specjalistami, opiekę doświadczonych pracowników Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Zimowe Warsztaty Artystyczne 2020 zostały dofinansowane z Budżetu Miasta Jeleniej Góry oraz przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Styczeń 2020

26.01.2020 (niedziela) Czarny Bill – poranek rodzinny z Koziołkiem Matołkiem, sala widowiskowa

Miejski Dom Kultury „Muflon” zaprasza dzieci na styczniową odsłonę poranka rodzinnego, w której Koziołek Matołek nadal przemierzać będzie świat w poszukiwaniu Pacanowa – miasta słynącego z kowali, którzy potrafią podkuwać kozy. Po drodze postara się uratować mieszkańców małego miasteczka przed groźnym rewolwerowcem. Dla małych uczestników i ich rodzin, prowadzący poranki: Agnieszka Gierus, Agata Makutynowicz i Marcin Sweklej przygotowali zabawy, konkursy i warsztaty plastyczne o zimowej tematyce. Nie straszna im zima, ani Czarny Bill. Bilet 20 zł dla dziecka. Dorośli wstęp bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja i zakup biletów w sekretariacie MDK „Muflon” lub przelewem na konto.

25.01.2020 (sobota) Ławeczka – spektakl Teatru Maska, sala widowiskowa szczegóły

To sztuka o was i o nas, o kobietach i mężczyznach. O tym, co nas dzieli, i o tym, co łączy. Bywa między nami  śmiesznie i strasznie. Jest pasja, ruch, punkty zwrotne, radość życia i… tango, bowiem tango to kanwa tej opowieści o kobiecie i mężczyźnie, o walczących i przenikających się światach, kiedy bywamy dla siebie okrutni i przyjacielscy, wrodzy i opiekuńczy, cyniczni i rozczulający. Często groteskowi, czyż nie? Reżyseria: Krzysztof Pulkowski, ONA: Honorata Magdeczko-Capote, ON: Krzysztof Rogacewicz, muzyka: Maksymilian Rogacewicz, choreografia: Israel Plasencia.

18.01.2020 (sobota) Koncert zespołu Szyszak w ramach obchodów 20-lecia Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa, sala widowiskowa

Miejski Dom Kultury „Muflon” oraz Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa zapraszają 18 stycznia 2020 (sobota) o godz. 17.00 na koncert karkonoskiego zespołu folkowego „Szyszak”. W skład zespołu wchodzą mieszkańcy i miłośnicy Karkonoszy: Marek Piwowarski (gitara akustyczna, śpiew); Aleksandra Jurczenko (śpiew, ukulele, flety proste, przeszkadzajki); Zbyszek Jurczenko (śpiew, conga, perkusja); Andrzej Gniewek (skrzypce, śpiew, flety proste); Michał Piwowarski (mandolina) oraz Piotr Bednarz (gitara basowa). Koncertowi towarzyszyć będą także uroczyste obchody 61. rocznicy powstania Karkonoskiego Parku Narodowego.  Wstęp wolny.

15.01. – 29.02.2020 (środa)  Sympatycy Sobieszowa – wystawa fotograficzna, Galeria Muflon szczegóły

Miejski Dom Kultury „Muflon” oraz Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa zapraszają 15 stycznia o godz. 17.00 do Galerii „Muflon” na otwarcie wystawy fotografii, dokumentów i innych pamiątek, które z okazji 20-lecia działalności Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa przygotowali: jego prezes – Janusz Wojtas oraz członkowie tej organizacji. 20 lat Sobieszowa i Sobieszowian w obiektywie, w druku, w notatkach. Wsparcie merytoryczne i aranżacja prezentacji w Galerii „Muflon” – Agata Makutynowicz. Wstęp wolny. Wystawa czynna do 29 lutego 2020.

13.01.2020–28.02.2020 Świat mojej wyobraźni, ogólnopolski konkurs plastyczny,6. edycja szczegóły

Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze zaprasza dzieci przedszkolne oraz dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. „Świat mojej wyobraźni”. Podzielony on jest na trzy grupy wiekowe: 5 – 7 lat, 8 – 12 lat oraz 13 – 16 lat. Indywidualne uczestnictwo objęte jest akredytacją w wysokości 5 zł; uczestnictwo pracowni plastycznych domów kultury i szkół, które zgłaszają prace zbiorowo, jest objęte akredytacją w wysokości 20 zł. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opłacenie akredytacji. Konkurs trwać będzie do 28 lutego 2020. Rozstrzygnięcie nastąpi 18 marca 2020.

13.01.2020 (poniedziałek) Akademia z okazji 20-lecia działalności Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa, sala widowiskowa

13 stycznia 2020, o godz. 17.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” oraz Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa serdecznie zapraszają na uroczystą akademię podsumowującą 20 lat działalności sobieszowskiego stowarzyszenia. Uroczystość poprowadzi prezes tego  stowarzyszenia Janusz Wojtas. Wstęp wolny.

loga dofinansowane z