Malarstwo. Piotr Patryk Lewkowicz

Wystawa malarstwa Piotra Patryka Lewkowicz

wernisaż : 4 grudnia 2010, godz. 17.00,  Galeria „Muflon”
wystawa trwa od 4.12.2010 do 20.01.2011 w godzinach od 10.00 do 20.00 

lewkowiczplakat.JPG

 

Piotr Patryk Lewkowicz
Urodzony w 1959 roku w Nowej Soli. Artysta malarz. W latach 1980 -1983 zatrudniony był na stanowisku miejskiego plastyka  w Nowosolskim Domu Kultury, w talach 1983 – 1987 pracował jako instruktor plastyki w Domu Kultury w Karpaczu. Studiował na WSSP w Poznaniu. W 1986 roku założył, a do 1992 r. był liderem grupy malarzy „eR” przy JTSK w Jeleniej Górze. Jego prace były prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jak o sobie mówi artysta…

„Powołany do życia, wprawiony w ruch, jestem cząstką elementarną tego Wszechświata-Wszechświata, który jest we mnie i ja jestem w nim”.

Jak o swojej twórczości mówi sam twórca: Linia znak czasuktóry jest teraz tu w tym miejscu, w danym momencie, świadcząc o istnieniu, które choć tak małe wobec ogromu wszechświata, jest i temu nie da się zaprzeczyć. Linia zamknięta jak koło w swoim obiegu, tworząca daną kompozycję, nieskończenie wolna i przecinająca wszelkie przestrzenie, obieg zamknięty skończony i nieskończony. I tylko stwórca posiada absolutną świadomość punktu początku i zarazem końca.
Tak więc w myśl tego, obrany punkt jest początkiem od którego zaczyna się proces twórczy – stwarzanie dzieła, którego podstawą jest linia, poruszająca się w różnych kierunkach. Tak to tworząc przestrzenie, niejednokrotnie przecinając się, kształtuje obraz (obrazy)  i w końcu trafia do punktu wyjścia, czyli zakończenia (końca).
A zatem linia ta jest absolutnie zamknięta i jednocześnie nieskończonością w swym obiegu.
A cała materia malarska, przynależąc do tego obiegu, naznaczona mocą farb i pędzli, daje ukojenie, składając hołd całemu stworzeniu boskiemu.
 

Piotr Patryk Lewkowicz

email: patryklewkowicz@wp.pl
tel. 606 134 224

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.