MIEJSKI DOM KULTURY MUFLON

IMPREZY PLANOWANE 2019Styczeń 2019


8.01.2019 – 15.02.2019 Świat mojej wyobraźniOgólnopolski konkurs plastyczny, 5. edycja szczegóły

14.01.2019 (poniedziałek) godz. 18.00 Wieczór japoński – Na czym polega fenomen Japonii. Japonia 2018, wstęp wolny, sala widowiskowa

27.01.2019 (niedziela) godz. 12.00 Śnieżne wojny – poranek rodzinny– artystyczna kuchnia z Mami Fatale szczegóły
W programie styczniowego poranka: wspólne śpiewanie piosenki „O zdrowym jedzeniu”, kolejne zadanie kulinarne do „Przepiśnika” oraz warsztaty plastyczne, a podczas nich tworzenie bałwanków z białych mięciutkich skarpetek i… czegoś jeszcze.

28.01 – 1.02.2019 Kraina lodu i śniegu – I turnus Zimowych Warsztatów Artystycznych szczegóły

Warsztaty artystyczne w okresie ferii zimowych pt. „Kraina lodu i śniegu” to zajęcia muzyczne, plastyczne, ruchowe. Motyw: zima, a także twórcze poszukanie jej  śladów.

31.01.2019 (czwartek) godz. 17.00 Spotkanie Noworoczne Zespołu Aktywności Społecznej w Sobieszowie, sala nr 2


Luty 2019


4 – 08.02.2019 Kraina lodu i śnieguII turnus Zimowych Warsztatów Artystycznych

Warsztaty artystyczne w okresie ferii zimowych pt. „Kraina lodu i śniegu” to zajęcia muzyczne, plastyczne, ruchowe. Motyw: zima, a także twórcze poszukanie jej  śladów.

16.02.2019 Swingująco – Wirująco. Bal Lata 20. i 30. szczegóły

Walentynkowy wieczorek taneczny. Muzyka na żywo. Zespół CHILI HONEY BAND. Charleston, fokstrot, swing, dixieland. Niespodzianki. Obowiązują stroje z epoki.

24.02.2019 (niedziela) godz. 12.00 Musza robota – poranek rodzinny – artystyczna kuchnia z Mami Fatale szczegóły

Mami Fatale dorzuca do garnka mandragorę. Za jej sprawą starsza pani zmienia się w koziołka, Psina w żabkę, a Prosię – w ptaszka. Z pomocą przychodzi Królowa Much, która zdradza im pewną tajemnicę. Jaką? Poznacie ją właśnie podczas lutowego poranka.

27.02. – 20.03.2019 Tartak Sobieszówwystawa fotografii z prywatnych zbiorów rodziny Bolesława i Mieczysława Osipików

W 10. rocznicę zamknięcia ważnego dla Sobieszowian zakładu pracy – Galeria „Muflon”prezentuje archiwalne fotografie, dokumenty Bolesława i Mieczysława Osipików oraz te autorstwa Bożeny Rygello.


Marzec 2019


13.03.2019 Syrenki – witraż malowany  – wiosenne warsztaty artystyczne dla dzieci 4. edycja szczegóły

Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 13 lat na wiosenne warsztaty artystyczne, podczas których z pomocą profesjonalnych materiałów uczestnicy malować będą na szkle. Warsztaty poprowadzi Agata Makutynowicz. Przewidziana liczba uczestników: 10 osób. Koszt udziału w warsztatach: 40 zł za osobę.

20.03. – 26.04.2019 Świat mojej wyobraźni – 5. edycja, etap pierwszy wystawy laureatów i laureatek konkursu, Galeria Hol, wstęp wolny

Pierwsza część wystawy laureatów i laureatek 5. edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt.  „Świat mojej wyobraźni”. Wystawa potrwa do 26 kwietnia 2019.

FOTOGALERIA:

PRACE NAGRODZONE 2019

PRACE WYRÓŻNIONE DO WYSTAWY (ETAP 1)

24.03.2019 (niedziela) godz. 12.00 Pod fatalną banderą – poranek rodzinny – artystyczna kuchnia z Mami Fatale, sala widowiskowa szczegóły

Po rzęsistej ulewie Mami i jej przyjaciele razem z domem płyną do morza i lądują w brzuchu wieloryba. Wszelkie próby uwolnienia się nic nie dają, Mami łapie więc za patelnię. Kto by pomyślał, że smażenie dorsza może przynieść tak niespodziewane skutki?

27.03 – 26.04.2019 Na ścieżkach malarstwa –  jubileuszowa wystawa Andrzeja Woźniaka, Galeria Muflon, wstęp wolny szczegóły

Prezentacja trzech ścieżek malarstwa: surrealizmu, akwarela, karykatura. Wystawa z okazji 30-lecia pracy twórczej Andrzeja Woźniaka, artysty mieszkającego w Cieplicach. Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz. Wystawa potrwa do 26 kwietnia 2019.

29.03. 2019 Wieczór japoński – Na czym polega fenomen Japonii. Japonia 2018, wstęp wolny, sala widowiskowa szczegóły

Prezentacja wizualno-słowna o pobycie w Japonii w czerwcu 2018 roku. Prowadzący opowiedzą m.in. o Tokio, Kamakurze, Kioto i Narze oraz o wejściu na górę Fudżi. Prowadzący: Janusz Wojtas – prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa oraz Piotr Cieśliński – prezes Karkonoskiego Klubu Karate SHINKYOKUSHINKAI.


Kwiecień 2019


5.04.2019 (piątek) Wiosenne wietrzenie szaf szczegóły

Jeśli masz w szafie coś, czego nie nosisz, nie lubisz, nie potrzebujesz, a ciągle nadaje się do noszenia, przynieś to do Muflona.Wymieniaj się z innymi lub kupuj i sprzedawaj. Akcja dotyczy również ubranek dla dzieci, książek, płyt, zabawek i gier planszowych. Zasada jest prosta: przynosimy czyste, wyprasowane rzeczy, które już się nam znudziły i wymieniamy na inne, które wpadną nam w oko. Jeśli nie mamy nic na wymianę, można dobić targu w inny sposób – np. odkupić wypatrzone rzeczy po symbolicznych cenach. Wstęp wolny.

10.04.2019 Wielkanocne drzewka – artystyczne warsztaty florystyczne szczegóły

Podczas warsztatów dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat stworzą świąteczne kompozycje na stół wielkanocny. Z elementów takich jak patyki, mech, jajka, wiaderka, gąbka florystyczna, wstążki zbudują swoje ozdobne drzewko wielkanocne. Warsztaty poprowadzi Agata Makutynowicz.

24.04.2019 (środa) Międzynarodowy Dzień Tańca z Małą Akademią Baletu, sala widowiskowa szczegóły

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, Miejski Dom Kultury „Muflon” i Mała Akademia Baletu serdecznie zapraszają na spotkanie, w ramach którego zaprezentowany zostanie krótki film, pokazowa lekcja baletu oraz premiera Małego Teatru Tańca. Na zakończenie zaplanowana jest zabawa taneczna. Wstęp bezpłatny.

28.04.2019 (niedziela) godz. 12.00 Dawno temu – poranek rodzinny – artystyczna kuchnia z Mami Fatale, sala widowiskowa szczegóły

Tym razem Mami Fatale upiecze pyszne pierniczki. Aby umilić czas oczekiwania na wypieki, zmyślna kucharka zaleci zwierzakom lekturę: „Dawno, dawno temu dzielny rycerz Psina ruszył na ratunek uwięzionej w zamkowej wieży królewnie Mami Fatale…” Czy książkowa baśń zakończy się happy endem? Czy i w jakim miejscu uciekinierzy odnajdą schronienie? A z kim się zaprzyjaźnią? Wyjawienia tych tajemnic porankowicze mogą się spodziewać już podczas kwietniowego poranka.


Maj 2019


 8.05 – 12.06.2019 W poszukiwaniu ciszywystawa rysunku i malarstwa Marcina Leśniaka, Galeria Muflon, wstęp wolny szczegóły

Ekspozycja przedstawia 28 rysunków w formacie 50 x 70 cm, na papierze, wykonane techniką grafitową i rysunek robiony techniką malarską na podstawie plam. Szczególne miejsce zajmuje tu duży rysunek w formacie 100 x 70 cm, który jak zapowiada sam artysta, będzie swego rodzaju eksperymentem, nad którym wciąż pracuje i zamierza go pokazać, nawet jeśli praca nie będzie ukończona. Inspiracją dla niej jest postać Ofelii, refleksje oraz emocje, które budzić może temat współgrania ze sobą piękna i śmierci.

10.05.2019 Immortal Onion – koncert, sala widowiskowa szczegóły

W maju zaskoczymy Was niezwykłą muzyką – progresywnym, filmowym jazzem! Na scenie stanie „nieśmiertelna cebula” czyli Immortal Onion – trzech wyjątkowych chłopaków z Gdańska, którzy z muzyką jazzową wyprawiają cuda. Choć mają dopiero po 20 lat, zdążyli zachwycić japońską publiczność, trójmiejską scenę muzyczną i ogólnopolskie festiwale jazzowe. Zagrali już w Szwajcarii, Serbii czy Rumunii. Czas na Jelenią Górę!

14.05.2019 S.O.S. – Sobieszowska Operatywka Sąsiedzka – spotkanie pierwsze szczegóły

Pamiętasz, jak to było „na zakładzie”? A ludzi pamiętasz? Z kim pracowałaś, kogo widywałeś codziennie? Wspomnij, przyjdź, usiądź z nami przy stole. Sobieszowskie zakłady pracy: szlifiernia, rękawiczarnia, transport leśny, fabryka mebli, Hermes, tartak, WODR, Samopomoc Chłopska, młyn, gospodarstwo rolne „Rolnika” i wiele innych, te nazwy są dla ich pracowniczek i pracowników ciągle ważne i budzą wspomnienia. A także potrzebę, by spotkać się z dawnymi przyjaciółmi i współpracownikami. Wstęp wolny.

19.05.2019 (niedziela) godz. 12.00 Podziemne królestwo – poranek rodzinny– artystyczna kuchnia z Mami Fatale, sala widowiskowa szczegóły

Podczas majowego spotkania, Prosię nieomal nie puści chatki z dymem, dlatego przyjaciele w pośpiechu będą czerpać wodę ze studni. Chwila nieuwagi sprawi, że Mami Fatale wpadnie do studni, a jej kulinarne talenty docenią mieszkańcy Królestwa Krasnali. Jako prezent i podziękowanie Mami dostanie garść podziemnych malin. Na warsztatach plastycznych dzieci powołają do życia kolorowe motyle, z pomocą drewnianej łyżki, kredowych markerów i czarnego papieru. Wszystkie majowe Pazie Królowej już nie mogą się doczekać, by się z nimi spotkać i szybować nad wiosennymi łąkami.

24 – 26.05.2019 ElementyPlener artystyczny dla dorosłych, 2. edycja

Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć przygodę z twórczością. Rozwiń swoje pasje i stań śmiało przed sztalugą! MDK „Muflon” zaprasza na wiosenny plener artystyczny dla dorosłych. Pod czujnym okiem i opieką artystki-plastyk Agaty Makutynowicz, uczestnicy będą tworzyć w przepięknej scenerii Rudaw Janowickich i Schroniska Szwajcarka, pracować nad malarstwem sztalugowym, akrylowym, rozmawiać o sztuce, uczyć się plastycznej obserwacji natury. Plener adresowany jest do osób w różnym wieku, o różnym stopniu zaawansowania, również tych, którzy przed sztalugą staną po raz pierwszy w życiu. Każdy uczestnik otoczony zostanie indywidualną opieką artystyczną, co umożliwi dostosowanie tempa pracy, wymagań i zadań do potrzeb i możliwości.Po całodziennej twórczej pracy będzie czas, aby porozmawiać o sztuce i wymienić się doświadczeniami.W cenie zapewnione są dwa noclegi, pełne wyżywienie oraz profesjonalna opieka artystyczna.

28.05.2019 [IMPREZA ODWOŁANA] Muzyczna Wizytówka – prezentacja sekcji muzycznych Miejskiego Domu Kultury „Muflon, sala widowiskowa, wstęp wolny

Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze zaprasza we wtorek 28 maja 2019 o godz. 18.00 na „Muzyczną wizytówkę”, czyli prezentację pracy warsztatowej uczestniczek i uczestników pracowni muzycznej oraz pracowni wokalnej. Pokaz poprowadzą instruktorzy: Piotr Sobota (pracownia muzyczna) i Anna Kosa (pracownia wokalna). W repertuarze pokazu przewidziano popisy na gitarze, perkusji.

Czerwiec 2019


5.06. – 30.08.2019 Świat mojej wyobraźni – 5. edycja, etap drugi wystawy laureatów i laureatek konkursu, Galeria „Hol”, wstęp wolny

Druga część wystawy laureatów i laureatek 5. edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt.  „Świat mojej wyobraźni”. Wystawa potrwa do 30 sierpnia 2019. Wstęp wolny.

7.06.2019 (piątek) Kreacje na wakacje – wymiana ubrań i letnich gadżetów, sala widowiskowa, wstęp wolny szczegóły

Tym razem motywem jest lato, a ono, jak wiemy, raz bywa łaskawe i słoneczne, to znowu wprost przeciwnie, potrafi być deszczowe i pod psem. Podczas tej imprezy można się przygotować na każdą letnią ewentualność modową i pogodową. Na „Kreacje na wakacje” przynieść należy ubrania (damskie, męskie, dziecięce), dodatki, gry planszowe, książki, płyty. Wymiana dokonywana będzie w dwóch formach: bezgotówkowej i gotówkowej – jak kto woli, jednak w tym drugim przypadku – po symbolicznie niskich cenach. Przyniesione rzeczy do wymiany muszą być czyste, bez uszkodzeń, kompletne, czyli takie, jakie sami chcielibyśmy mieć.

9.06.2019 (niedziela) godz. 12.00 Niesamowita historia poranek rodzinny – artystyczna kuchnia z Mami Fatale, sala widowiskowa, szczegóły

Na ostatnim poranku przed wakacjami nie zabraknie słonecznych, kreatywnych warsztatów artystycznych, wspólnych zabaw i konkursów. Wytrwali porankowicze, którzy uzbierali wszystkie naklejki w swoich książeczkach, otrzymają wyjątkowe nagrody. A cóż u Mami? Otóż wnuczęta przyszykują tort na jej urodziny. Robot, którego przy okazji odnajdą w spiżarni, okaże się być doskonałym cukiernikiem. Skąd on się tam wziął i dlaczego stał nieużywany? Pani Mami opowie maluchom historię swojej kariery zawodowej i życia miłosnego. Robot Ciach Ciach, pan Dadi i mechaniczny konik stanowią nierozerwalną część tej słodko-gorzkiej opowieści, którą porankowicze koniecznie muszą poznać.

14.06.2019 (piątek) Piosenki Warsa i Szpilmana  – koncert uczestników pracowni wokalnej MDK „Muflon”, sala widowiskowa, wstęp wolny szczegóły

W piątek 14 czerwca 2019, o godz. 19.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie zaprasza na koncert uczestniczek i uczestników pracowni wokalnej. Podczas koncertu usłyszymy piosenki Henryka Warsa (Henryka Warszawskiego) m.in.: „Ach, jak przyjemnie”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Zakochany złodziej” oraz piosenki Władysława Szpilmana, w tym: „Przyjdzie na to czas”, „Jutro będzie dobry dzień” i „Autobus czerwony”. Zaśpiewają uczestnicy pracowni wokalnej, którą prowadzi Anna Kosa-Sweklej. Zagrają: Andrzej Kolasiński – gitara basowa, Janisław Hiller – pianino, Leszek Bartnicki – perkusja. Marcin Sweklej – gitara. Aranże: Andrzej Kolasiński, nagłośnienie, scenografia i światło: Marcin Sweklej. Koncert poprowadzi Agnieszka Gierus. 


II FESTIWAL OBRZĘDÓW – MIŁOŚĆ
17-22 czerwca 2019
Projekt „II Festiwal Obrzędów – Miłość” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.
Projekt dofinansowany jest z budżetu Miasta Jelenia Góra.
17.06.2019 (poniedziałek) Aromaty miłości – warsztat tworzenia perfum dla dzieci oparty na ziołach i olejkach, które w tradycji ludowej związane były z miłością. (tylko grupy zorganizowane, obowiązują zapisy do 31.05.2019)
Uczestnicy warsztatu poznają podstawowe zasady tworzenia perfum i zapachów. Dowiedzą się co to są olejki eteryczne, jak są wytwarzane i jakie mają właściwości. Na końcu stworzą perfumy, które zabiorą ze sobą. Podczas warsztatów poznają historię zapachu, brudu oraz dlaczego zrodziły się perfumy. Warsztat poprowadzą Marta i Maciej Zawierucha.
18.06.2019 (wtorek) Wianki ziołowe – świętojańskie wianki wykonane zostaną na słomianych kołach z wykorzystaniem roślin leczniczych i kwiatów łąkowych. (tylko grupy zorganizowane, obowiązują zapisy do 31.05.2019)
Uczestnicy poznają nazwy botaniczne i ludowe oraz właściwości zaplatanych roślin. Każda z nich niesie niesamowity przekaz i ciekawe historie. Dzieci dowiedzą się, że żywokost żywił kości, nagietek leczył nagniotki, a wrotycz wieszany był u wrót. Warsztat poprowadzą Marta i Maciej Zawierucha.
19.06.2019 (środa), godz. 17.00 WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII „I ŚLUBUJĘ CI…”, Galeria „Muflon”, wstęp wolny
Wyjątkowa wystawa fotografii ślubnych z rodzinnych albumów jeleniogórzan. Na wystawie zaprezentowane zostaną oryginalne i powiększone zdjęcia, które ukazują osobistą historię zamkniętą w jednym kadrze. Fotografie uzupełnione są krótkimi opowieściami bohaterów lub ich rodzin. Wystawa „I ślubuję Ci…” to forma spotkania, które pomoże obejrzeć się za siebie, zatrzymać, zatęsknić… To podróż w czasie i historii. To przywołanie wspomnień pięknych i radosnych, ale też i tych, które są trudne i niewygodne. To przywrócenie pamięci, która bez względu na wszystko jest wartościowa i fundamentalna. To historia, którą tworzymy dla siebie samych i przyszłych pokoleń.
22.06.2019 (sobota), godz. 18.00 – ŚWIĘTOJAŃSKI TEATR ZMYSŁÓW I UCZTA OBRZĘDOWA „Z MIŁOŚCI…”, wstęp wyłącznie z wejściówkami – do odebrania w MDK „Muflon” do 3.06.2019. 
Wydarzenie poświęcone będzie tematowi miłości, zakochania, zaklinania uczuć i ich wyrażania. Miłość będzie jednak pojęta szeroko, nie tylko jako związek romantyczny, ale także jako otwarte serce, obfitość, dar. Inspiracją jest noc świętojańska, zwyczaje i obrzędy z nią związane, a także wątki z szekspirowskiego „Snu nocy letniej” oraz natura i jej tajemne moce. Podczas uczty przy wspólnym stole spróbujemy sezonowych produktów, takich jak truskawki, szparagi i nowalijki oraz chleb, wino, plastry miodu. Większość do jedzenia palcami.
Zapraszamy do labiryntu smaków, zapachów i doznań wokół wody, ognia, roślin i ziół. Pokażemy produkty, zbudujemy skojarzenia, uruchomimy zmysły. Zbudujemy ścieżkę zaprojektowanych doświadczeń, po której odbiorca porusza się swobodnie, krążąc, powracając, tworząc własną historię. Bedzie to zarówno laboratorium, jak i warsztat alchemiczny i teatr zmysłów. Po przywitaniu i wyjaśnieniu, do czego zapraszamy i na czym polega to doświadczenie, każdy może iść w swoim tempie przez ekspozycję, aby na końcu spotkać się w sali widowiskowej, gdzie odbędzie się obrzędowa uczta oraz koncert zespołu „Z Lasu”. Opowiadać będziemy o miłości w kulturze ludowej, nocy świętojańskiej, zwyczajach związanych z ziołami i zaklęciami. Nad całością przedsięwzięcia opiekę merytoryczną sprawować będzie Monika Kucia, kuratorka i dziennikarka kulinarna, promotorka regionalnych i tradycyjnych produktów.
Projekt „II Festiwal Obrzędów – Miłość” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.
Projekt dofinansowany jest z budżetu Miasta Jelenia Góra.

26.06.2019 (środa), godz. 17.15 Pokaz Małej Akademii Baletu, sala widowiskowa, wstęp wolny

Pokaz Małej Akademii Baletu, w tym etiudy pt. „Magiczny Teatr” w wykonaniu nowej grupy, czyli Małego Teatru Tańca wieńczący całoroczną pracę pracowni tanecznej MDK „Muflon” w sezonie 2018/2019. Imprezę poprowadzi Anna Krych, choreografka, tancerka, pedagog tańca. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Mała Akademia Baletu należy do stałej oferty zajęć w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w  Jeleniej Górze – Sobieszowie. Zajęcia te są skierowane do dzieci w wieku 5 – 10 lat. Nauka obejmuje taniec klasyczny, ćwiczenia rozciągające i korygujące postawę, plastykę ruchu, umuzykalnienie i przygotowanie dzieci do cyklicznych spektakli tanecznych. Mała Akademia Baletu ma na celu kształtowanie rozwoju dzieci poprzez taniec i muzykę, w duchu dyscypliny wewnętrznej, harmonii i piękna. Nowa edycja zajęć Małej Akademii Baletu ruszy już jesienią, we wrześniu 2019.


Lipiec 2019


ŚLADAMI ŻYCIA NA ZIEMI – Letnie Warsztaty Artystyczne 2019

szczegóły

1–05.07.2019 1. turnus Skamieniałości – żywa planeta 

(W programie: piesza wycieczka w okolicy Sobieszowa – ścieżki i szlaki w naszych lasach poprowadzą przez urokliwe miejsca. Jednym z nich jest tajemniczy strumień płynący pośrodku lasu. Tam dzieci zbiorą materiały, które wykorzystają  w trakcie warsztatów plastycznych.  Wycieczka edukacyjna – „Warsztaty poszukiwania i obrabiania agatów”, to wyprawa ze specjalistą w miejsca występowania agatów w okolicach Nowego Kościoła, przejazd ok. 2 km od pracowni w pole, poszukiwanie i wydobywanie agatów,  przecinanie znalezionych okazów. Zdobyczne skarby dzieci zabiorą ze sobą. Warsztaty plastyczne – „Mozaika z kamieni na kafelkach”, Muflonowe kino –  film pt. „Sing”, wyjazd na basen do Term Cieplickich).

8–12.07.2019 2. turnus Malowidła jaskiniowe

(W programie: warsztaty plastyczne – „Malarstwo naskalne lub inaczej jaskiniowe”, do wykonania prac dzieci użyją białych kart, herbaty, suchych pasteli oraz wzorów malowideł jaskiniowych z filmów pt. „Najlepsze prehistoryczne malowidła” oraz „Francja. Malowidła z jaskini Lascaux”; lekcja edukacyjna w Żywym Banku Genów w Jagniątkowie; wycieczka do Wieży Książęcej w Siedlęcinie, „Warsztaty dawnych technik malarskich”, gdzie dzieci wkroczą w bogaty świat starodawnych technik malarskich i rysunkowych. Zajęcia będą okazją do zrobienia naturalnymi metodami własnych narzędzi malarskich oraz farb. Każdy zabierze ze sobą własnoręcznie wykonane przedmioty i dzieło; Muflonowe kino – film pt.  „Zwierzogród”, wyjazd na basen do Term Cieplickich).

15–19.07.2019 3. turnus  Język mówiony – pismo 

(W programie: warsztaty z liternictwa „Tworzenie ozdobnego inicjału”, podczas nich dzieci wykorzystają do pisania zastrugane patyczki oraz gęsie pióra, atrament, tusz, blok techniczny, pergamin; piesza wycieczka na Zamek Chojnik, warsztaty czerpania papieru w Laboratorium Zielony Wulkan w Rzeszówku  – warsztaty, które zaangażują dzieci w odkrywanie tajemnic tworzenia papieru. W trakcie zajęć każdy wykona kilka kart papieru, które ozdobi roślinami lub kolorowymi farbami.  Muflonowe kino – film pt. „Król Lew”, wyjazd na basen do Term Cieplickich).

22–26.07.2019 4. turnus Od astrologii do astronomii 

(W programie: warsztaty plastyczne „Kosmos”. Dzieci wykorzystają czarny papier, farby fluorescencyjne i kulki styropianowe. Dzięki użyciu farby fluorescencyjnej, gdy zgaśnie światło, uzyskają niebywale piękny efekt rozświetlonej galaktyki. Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka” w Świeradowie-Zdroju i warsztaty astronomiczne, to tam dzieci zapoznają się z makietą Układu Słonecznego, będą obserwować niebo (stworzone na suficie), przy użyciu lornetek nauczą się wyszukiwać gwiazdozbiory. Czekają tam na nie także budzące wyobraźnię filmy o ogromie kosmosu oraz prezentacja o Jowiszu. Wycieczka do Czarciego Młyna to zwiedzanie, a podczas warsztatów kulinarnych nauka pieczenia chleba. Lekcja edukacyjna w Żywym Banku Genów w Jagniątkowie, Muflonowe kino – „Gang Wiewióra 2”, wyjazd na basen do Term Cieplickich).


Wrzesień 2019


18.09 – 25.10.2019 Żywioły –  wystawa malarstwa grupy artystycznej π-art

27.09.2019 Sybiraczki i goście

29.09.2019 Poranek Rodzinny


Październik 2019


9.10.2019 Tkanina – jesienne warsztaty kreatywności artystycznej dla dzieci, 4. edycja

9.10. – 31.12.2019 Świat mojej wyobraźni – 5. edycja, etap trzeci wystawy laureatów i laureatek konkursu

13.10.2019 Krokusik – Festiwal Młodego Jazzu

18 – 19.10.2019 KEK FEST (4) Europejskie Spotkania Mocnego Grania

27.10.2019 Poranek Rodzinny


Listopad 2019


 8.11.2019 XI Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko”

13.11.2019 – 3.01.2020 Przyroda Karkonoszy –  wystawa witrażu grupy twórczej Szklane Oko z Cieplic

22.11.2019 Andrzejkowy Bal Wróżbitów

24.11.2019 Poranek Rodzinny


Grudzień 2019


 6.12.2019 Koncert Laureatów „Głosowiska” 2019

15.12.2019 Poranek Rodzinny

Dofinansowanie_Jelenia_Gora