PRACOWNIA WOKALNA

Zajęcia wokalne

logo wokIndywidualne lekcje śpiewu rozrywkowego – zajęcia dla młodzieży i dorosłych.
Grupowe zajęcia wokalne dla dzieci od 8 roku życia. Poniedziałki i środy.

Zajęcia obejmują: ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia dykcyjne i artykulacyjne, naukę poprawnej emisję głosu, kształcenie słuchu, poszerzenie skali głosu, wprowadzenie w różne gatunki muzyczne,  interpretację utworów, pracę z mikrofonem, przygotowanie do konkursów, festiwali wokalnych.

REGULAMIN ZAJĘĆ WOKALNYCH

W MIEJSKIM DOMU KULTURY „MUFLON”

2020/2021

  1. Zajęcia wokalne odbywają się zgodnie z grafikiem raz w tygodniu:

zajęcia indywidualne: 30 minut (pierwszeństwo przyjęcia na zajęcia indywidualne mają osoby uczęszczające w poprzednich latach, kontynuujące edukację),

zajęcia grupowe do 8 osób  : 60 minut (wyłonione drogą przesłuchania).

  1. W planach, oprócz regularnych zajęć, przewidziane są 2 spotkania nieodpłatne z wszystkimi uczestnikami poniedziałkowych i środowych zajęć. Mają one na celu integrację wszystkich adeptów sztuki wokalnej oraz zapoznanie się z różnorodnym repertuarem.
  1. Każdy rok zajęć kończy się tematycznym koncertem finałowym z akompaniamentem na żywo.
  1. UCZESTNIK ZOBOWIĄZUJE SIĘ DO NIEZAKŁÓCANIA PORZĄDKU ZAJĘĆ I PRZESTRZEGANIA DYSCYPLINY.
  1. Instruktor w ramach zajęć zapewnia fachową pomoc w zakresie emisji głosu, dykcji, doboru repertuaru, pracy z mikrofonem, ale też pomoc w przygotowaniu do konkursów i koncertów.
  1. Opłaty za zajęcia regulowane są w sekretariacie MDK „Muflon” za cały miesiąc W DNIU PIERWSZYCH ZAJĘĆ W DANYM MIESIĄCU. Brak opłaty równoznaczny jest z rezygnacją z zajęć.

CENNIK:

– zajęcia indywidualne – 30 min: 35 zł

– zajęcia grupowe – 60 min:  30 zł

  1. Zdeklarowani uczestnicy są zobowiązani zgłosić nieobecność (najlepiej poprzez wiadomość SMS), najpóźniej dzień przed planowanymi zajęciami. W takim wypadku zajęcia zostaną odrobione lub kwota za te zajęcia przechodzi na następny miesiąc. ZGŁOSZENIE NIEOBECNOŚCI W DNIU ZAJĘĆ NIE UPOWAŻNIA DO ZWROTU OPŁATY ZA NIEODBYTE ZAJĘCIA I NIE PRZECHODZI NA KOLEJNY MIESIĄC.
  2. W wyjątkowych (losowych) sytuacjach zajęcia mogą być odwołane przez instruktora w tym samym dniu.

Z poważaniem,

instruktorka pracowni wokalnej

Anna Kosa-Sweklej

ANNA KOSA (1980) – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Współzałożycielka zespołów muzycznych w TYM SĘK oraz A.M.A TRIO, z którymi nagrała płyty.

Przygodę z piosenką zaczęła jako 15-latka w Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze, tam odbierała pierwsze szlify sceniczne oraz brała udział w wielu koncertach i konkursach. Była także  uczestniczką zajęć muzycznych w Miejskim Ośrodku Kultury w Jeleniej Górze, gdzie zawiązała się z grupą o nazwie SAMOZWAŃCZA AKADEMIA DŹWIĘKU (S.A.D.), z którą nagrała płytę (wydawnictwo nieoficjalne).

Z grupą S.A.D. koncertowała na licznych ogólnopolskich przeglądach piosenki, zdobywała nagrody (m.in. na festiwalu Yapa oraz na Przeglądzie Piosenki w Rotundzie w Krakowie). Była uczestniczką warsztatów wokalnych w Otmuchowie, prowadzonych przez kadrę profesjonalistów, związanych z Opolskim Studiem Piosenki. Współpracowała z wieloma artystami i zespołami (WOLNA GRUPA BUKOWINA, BO TAK, EWELINA MARCINIAK).

ANNA KOSA O SOBIE: „Uważam, że warto spełniać marzenia. Jako mała dziewczynka, podobnie jak moi rodzice, marzyłam o śpiewaniu i graniu na instrumentach. Jako nastolatka marzyłam o występach na prawdziwej scenie, przed przychylną widownią. Teraz pragnę podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Chcę pomóc innym marzycielkom i marzycielom w spełnieniu ich marzeń”.