IMPREZY 2021

STYCZEŃ 2021

11.01.2021 – 28.02.2021 Świat mojej wyobraźniogólnopolski konkurs plastyczny, 7. edycja

Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze zaprasza dzieci przedszkolne oraz dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. „Świat mojej wyobraźni”. Podzielony on jest na trzy grupy wiekowe: 5 – 7 lat, 8 – 12 lat oraz 13 – 16 lat.
Indywidualne uczestnictwo objęte jest akredytacją w wysokości 5 zł; uczestnictwo pracowni plastycznych domów kultury i szkół, które zgłaszają prace zbiorowo, jest objęte akredytacją w wysokości 20 zł. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opłacenie akredytacji.
Konkurs trwać będzie do 28 lutego 2021. Rozstrzygnięcie nastąpi 19 marca 2021.

24.01.2021 (niedziela), godz. 12.00 Poranek rodzinny ze Smokiem – online (transmisja na Facebooku)

Kochani przyjaciele Muflonu! Zapraszamy gorąco dzieci i rodziców na Poranek Rodzinny online, którego PREMIERA odbędzie się na fanpage’u MDK Muflon na Facebooku już 24 stycznia (niedziela), o godz. 12.00!
Czeka na Was bajkowe spotkanie z chorym smokiem, warsztaty plastyczne, podczas których wykonamy smoka ziejącego ogniem oraz nauka zimowej ballady o zdrowiu, smoku i Muflonie. Wspólne śpiewanie, któż tego nie lubi? Lubi to nawet groźny smok!
Wszystko gotowe? No, to do niedzieli!! My się już nie możemy doczekać!!! Bądźcie z nami!

LUTY 2021


21.02.2021 (niedziela) Zimowy Poranek Rodzinny – online – transmisja na Facebooku


W niedzielę 21 lutego 2021, o godz. 12.00 zapraszamy gorąco na Poranek Rodzinny – online. Tym razem czekają na Porankowiczki i Porankowiczów:  bajkowe spotkanie z Królową Śniegu, nauka „Lutowego tańca rozgrzewańca” oraz warsztaty plastyczne, podczas których powstanie niejeden uroczy bałwanek ze skarpety.
Aby wziąć udział w warsztatach, Drogie Porankowiczki i Drodzy Porankowicze, przygotujcie sobie na niedzielę niezbędne materiały:  biała skarpetka, wata, ryż lub groch (jedna szklanka), klej, trzy kolorowe guziki lub małe pomponiki, nożyczki, kawałek pomarańczowego papieru lub filcu na marchewkowy nos i kawałek wstążki w dowolnym kolorze na szaliczek.
Transmisja odbędzie się na fanpage’u MDK Muflon na Facebooku, 21.02.2021 (niedziela), godz. 12.00
Do zobaczenia!!! Czekamy na Was z utęsknieniem!
Poranek jak zawsze poprowadzą: Agata Makutynowicz, Agnieszka Gierus i Marcin Sweklej.

MARZEC 2021


28.03.2021 (niedziela) Wiosenny Poranek Rodzinny online – transmisja na Facebooku

Serdecznie zapraszamy wszystkich Porankowiczów i Porankowiczki w najbliższą niedzielę (28 marca) na Wiosenny Poranek Rodzinny – online. Premiera odbędzie się o godz. 12.00 na fanpage’u Muflona na Facebooku.

A co czeka na tych, którzy dołączą do Porankowej ekipy? Otóż, wspólnie z nami rozpoznawać będą zwiastuny wiosny, zrobią samodzielnie (bądź z pomocą rodziców) wielkanocne pisanki na patyku, obejrzą przedstawienie o żółtym tulipanku, a także zaśpiewają i zatańczą wiosennego oberka.

Będzie wiosennie, radośnie i kolorowo!!! To musi być bardzo udana niedziela!

Aby wziąć udział w warsztatach plastycznych, należy się troszkę wcześniej przygotowywać, ale to bardzo proste, wystarczy sięgnąć po: długi patyczek do szaszłyków, pisak do pokolorowania patyczka, białą kartkę sztywnego papieru, ołówek, klej, nożyczki, kolorową serwetkę, taśmę dwustronną i ewentualnie koraliki, cekinki do ozdoby.

Czekamy na Was, bądźcie z nami!

Poranek przygotowali: Agnieszka Gierus, Agata Makutynowicz, Łukasz Prochacki i Marcin Sweklej.

26.03.2021 Poezja na Prowincji (koncert) – comiesięczne spotkanie z poezją śpiewaną i nie tylko

Rozpoczynamy nowy cykl spotkań dla kochających poezję, piosenkę autorską oraz osób muzykujących. Spotkajmy się w kręgu naszych instrumentów i połączmy nasze głosy w jeden piękny śpiew. Spotkanie poprowadzi Marcin Sweklej. Wstęp wolny.
*Impreza się odbędzie jeśli w marcu 2021 zostanie wznowiona działalność domów kultury. Zastrzegamy sobie prawo do rezygnacji z organizacji imprezy w przypadku obostrzeń uniemożliwiających realizację zadania.

*26.03.2021 Wiosenny SWAP Muflona

Przywitaj wiosnę z nowymi ciuchami! Jeśli masz w szafie coś czego nie nosisz, nie lubisz, nie potrzebujesz, a ciągle nadaje się do noszenia, przynieś to do „Muflonu” w piątek 26 marca w godz. 17.00 – 19.00. Wymień na co chcesz i ile chcesz. Akcja dotyczy również ubranek dla dzieci, dodatków, książek, płyt i gier planszowych.
*Impreza się odbędzie jeśli w marcu 2021 zostanie wznowiona działalność domów kultury. Zastrzegamy sobie prawo do rezygnacji z organizacji imprezy w przypadku obostrzeń uniemożliwiających realizację zadania.

KWIECIEŃ 2021


23.04.2021 Poezja na Prowincji – comiesięczne spotkanie z poezją śpiewaną i nie tylko

Spotkanie dla kochających poezję, piosenkę autorską oraz osób muzykujących. Spotkajmy się w kręgu naszych instrumentów i połączmy nasze głosy w jeden piękny śpiew. Spotkanie poprowadzi Marcin Sweklej. Wstęp wolny.
*Zastrzegamy sobie prawo do rezygnacji z organizacji imprezy w przypadku obostrzeń uniemożliwiających realizację zadania.

25.04.2021 (niedziela) Ekologiczny Poranek Rodzinny

25 kwietnia 2021 (niedziela), o godz. 12.00 znów spotkamy się na Poranku Rodzinnym w MDK Muflon. Taka piękna wiosna wokół nas, wszędzie zielono i kolorowo, a my? Czy na pewno pamiętamy jak dbać o przyrodę i środowisko w najbliższej okolicy? Pora sobie przypomnieć, i to w bardzo radosny i twórczy sposób! Dlatego przygotowaliśmy dla naszych kochanych Porankowiczów warsztaty w duchu ekologicznym! Zero waste, recykling i artystyczna kreatywność? Tak, to proste i wciągające! A ile przy tym zabawy! Poranek poprowadzą: Agnieszka Gierus, Agata Makutynowicz, Łukasz Prochacki i Marcin Sweklej.
*Zastrzegamy sobie prawo do rezygnacji z organizacji imprezy w przypadku obostrzeń uniemożliwiających realizację zadania.

28.04 – 30.06.2021 Świat mojej wyobraźni – wystawa pokonkursowa – Ogólnopolski konkurs plastyczny, 7. edycja (1. etap)

1. etap wystawy  pokonkursowej można oglądać od 28 kwietnia do 30 czerwca 2021 w Galerii „Hol”. 
*Zwiedzanie wystawy będzie możliwe jeśli w kwietniu 2021 zostanie wznowiona działalność domów kultury. Zastrzegamy sobie prawo do rezygnacji z organizacji imprezy w przypadku obostrzeń uniemożliwiających realizację zadania

28.04.2021 (środa) Pokaz baletowy Małej Akademii Baletu z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, sala widowiskowa

Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzimy co roku 29 kwietnia. W przeddzień tego uroczystego dla nas dnia zapraszamy miłośników baletu na premierę widowiska – etiudy tanecznej. Biorą w nim udział baletnice z grupy Mały Teatr Tańca, który funkcjonuje w strukturach Małej Akademii Baletu.
*Zastrzegamy sobie prawo do rezygnacji z organizacji imprezy w przypadku obostrzeń uniemożliwiających realizację zadania.

MAJ 2021


12.05.2021 (środa) Kraina Syren – witraż malowany  – wiosenne warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 8 – 13 lat

Kraina syren to ciemny błękit głębin oceanu i fascynujące morskie stworzenia! Już niebawem, bo 10 marca 2021 MDK Muflon zaprasza dzieci na wiosenne warsztaty tworzenia witrażu malowanego, ponownie legendarne istoty ujawnią swoje piękno w pracach młodych twórczyń i twórców! Warsztaty poprowadzi Agata Makutynowicz. Koszt udziału w warsztatach: 50 zł (cena obejmuje wszystkie materiały i narzędzia niezbędne do udziału w zajęciach). Przewidziana liczba uczestników: 10 osób. Zapisy telefoniczne pod numerem 75 755 37 70.
* Zastrzegamy sobie prawo do rezygnacji z organizacji imprezy w przypadku obostrzeń uniemożliwiających realizację zadania.

21.05.2021 (piątek) Poezja na Prowincji – comiesięczne spotkanie z poezją śpiewaną i nie tylko

Spotkanie dla kochających poezję, piosenkę autorską oraz osób muzykujących. Spotkajmy się w kręgu naszych instrumentów i połączmy nasze głosy w jeden piękny śpiew. Spotkanie poprowadzi Marcin Sweklej. Wstęp wolny.
* Zastrzegamy sobie prawo do rezygnacji z organizacji imprezy w przypadku obostrzeń uniemożliwiających realizację zadania.

23.05.2021 (niedziela) Dzień Dziecka – Majowy Poranek Rodzinny

23 maja 2021 o godz. 12.00 spotkajmy się na Poranku Rodzinnym w MDK Muflon i radośnie uczcijmy nadchodzący Dzień Dziecka!!! Tak, dokładnie tego nam potrzeba – eksplozji radości i ferii kolorów!!! Dlatego będziemy malować buzie wielobarwnymi farbami! Na naszych kochanych Porankowiczów czekać będą też tematyczne warsztaty artystyczne, wzruszająca bajkowa opowieść, uczenie się nowego tańca oraz konkursy dla małych i dużych. A przede wszystkim mnóstwo świetnej zabawy!!! Mamy wielką nadzieję, że wreszcie się z Wami zobaczymy stacjonarnie, w naszej pięknej sali widowiskowej! Trzymajcie kciuki, my trzymamy! Zapisy w sekretariacie MDK Muflon, tel. 75 755 37 70.
* Zastrzegamy sobie prawo do rezygnacji z organizacji imprezy w przypadku obostrzeń uniemożliwiających realizację zadania.

27.05.2021 (czwartek) Boso tropię ślady snów – spotkanie poetyckie z Moniką Izabellą Bill

27 maja 2021 (czwartek) o godz. 17.00 MDK Muflon w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza na spotkanie poetyckie z Moniką Izabelą Bill, wrocławską poetką, autorką 9 tomików poetyckich, należącą do licznych klubów literackich. Na spotkaniu w MDK Muflon czytać będzie ona wiersze ze swojego najnowszego tomu poezji i prozy „Boso tropię ślady snów” (Wrocław 2020).
* Zastrzegamy sobie prawo do rezygnacji z organizacji imprezy w przypadku obostrzeń uniemożliwiających realizację zadania.

28.05.2021 (piątek) Muzyczna Wizytówka – wirtualno-stacjonarny pokaz podsumowujący roczną pracę sekcji instrumentalnej i wokalnej MDK Muflon

Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze zaprasza w piątek 28 maja 2021 o godz. 18.00 na MUZYCZNĄ WIZYTÓWKĘ, czyli prezentację pracy warsztatowej uczestniczek i uczestników pracowni muzycznej oraz pracowni wokalnej. Pokaz poprowadzą instruktorzy: Dawid Jędrzejczyk (pracownia muzyczna) i Anna Kosa (pracownia wokalna).
* Zastrzegamy sobie prawo do rezygnacji z organizacji imprezy w przypadku obostrzeń uniemożliwiających realizację zadania.

CZERWIEC 2021


4.06.2021 (piątek), godz. 16.30 RAPORT PANIKA, Arti Grabowski, reż. Marek Kościółek, Polska – w ramach Festiwalu PESTKA, sala widowiskowa

Grupa wiekowa: 15+ Czas trwania: ok. 80 minut. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 2021 idiom: RAZEM! DOKĄD? Harmonogram festiwalu: https://www.jck.pl/article/158/pestka-2021-program-festiwalu/
*Zastrzegamy sobie prawo do rezygnacji z organizacji imprezy w przypadku obostrzeń uniemożliwiających realizację zadania.

5.06.2021 (sobota), godz. 17.00 PSUJESZ TROCHE HUMOR WSZYSTKIM DOOKOŁA, reż. Teatr Zakład Krawiecki – w ramach Festiwalu PESTKA, sala widowiskowa

Grupa wiekowa: 15+ Czas trwania: ok. 110 minut. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 2021 idiom: RAZEM! DOKĄD? Harmonogram festiwalu: https://www.jck.pl/article/158/pestka-2021-program-festiwalu/
*Zastrzegamy sobie prawo do rezygnacji z organizacji imprezy w przypadku obostrzeń uniemożliwiających realizację zadania.

9.06 – 31.08.2021 Świat mojej wyobraźni – wystawa pokonkursowa Świat mojej wyobraźni. Ogólnopolski konkurs plastyczny, 7. edycja (2. etap)

14 – 19.06.2021 (poniedziałek – sobota) ŚWIĘTOJAŃSKIE MOCE Polsko-Czeski Festiwal Obrzędów

Festiwal Obrzędów to kolejne, wyjątkowe spotkanie z kulturą folkową dla mieszkańców Jeleniej Góry, jak i wszystkich odwiedzających nasz region.
W roku 2021 tematem przewodnim będą obrzędy sobótkowe.
W ramy festiwalu wpisuje się szereg wydarzeń skierowanych do szerokiego grona odbiorców – konkursy, warsztaty, wykłady dla młodzieży, wernisaż wystawy fotograficznej oraz finałowe wydarzenie: koncerty i uczta obrzędowa.

16.06.2021 (środa) Wernisaż wystawy prac uczestników i uczestniczek pracowni plastycznej oraz ceramicznej, Galeria Muflon

20.06.2021 (niedziela) Poranek Rodzinny

24.06.2021 (czwartek) Pokaz Małej Akademii Baletu – baletowa inscenizacja podsumowująca roczną pracę sekcji tanecznej prowadzonej przez instruktorkę pracowni tanecznej MDK Muflon – Annę Krych

25.06.2021 (piątek) Letni SWAP Muflona


LETNIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE 2021 – ODKRYWCY NA TROPIE

28.06 – 2.07.2021 (poniedziałek – piątek) 1. turnus letnich warsztatów artystycznych – tydzień podróżników


LIPIEC 2021

5-9.07.2021 (poniedziałek – piątek) 2. turnus letnich warsztatów artystycznych – tydzień odkrywców

12-16.07.2021 (poniedziałek – piątek) 3. turnus letnich warsztatów artystycznych – tydzień zmysłów

19-23.07.2021 (poniedziałek – piątek) 4. turnus letnich warsztatów artystycznych – tydzień żywiołów

26-30.07.2021 (poniedziałek – piątek) turnus letnich warsztatów artystycznych – tydzień detektywów

SIERPIEŃ 2021

2-6.08.2021 (poniedziałek – piątek) 6. turnus letnich warsztatów artystycznych – tydzień przyrodników

WRZESIEŃ 2021

15.09. – 31.12.2021 Świat mojej wyobraźni – wystawa pokonkursowa Świat mojej wyobraźni. Ogólnopolski konkurs plastyczny, 7. edycja (2. etap)

Pokonkursowa wystawa prac plastycznych w trzech odsłonach w Galerii Hol.

16.09.2021 (czwartek) Przeczytać Ci? Nie? No to Ci przeczytam – spotkanie paraliterackie

Spotkanie dla tych, którzy lubią kiedy ktoś im czyta. Żywy człowiek, nie audiobook. Dla tych, którzy lubią czytać innym, swoją twórczość z szuflady, utwory z domeny publicznej,  znalezioną ulotkę.

17.09.2021 (piątek) Jesienny SWAP Muflona

Wymiany lub kupno po symbolicznej cenie – ubrań i innych przedmiotów na okoliczność zmiany pór roku. Ciuchowe swapy („swap” z j. angielskiego oznacza „zamiana”) są dziś organizowane na całym świecie, również w Polsce. Swapowe spotkania regularnie odbywają się w wielu większych polskich miastach, a coraz częściej docierają także do mniejszych miast. Idea darmowej wymiany ubrań ma mnóstwo fanów.

17.09.2021 (piątek) Poezja na Prowincji (koncert) – comiesięczne spotkanie z poezją śpiewaną i nie tylko

Spotkanie dla kochających poezję, piosenkę autorską oraz osób muzykujących. Spotkajmy się w kręgu naszych instrumentów i połączmy nasze głosy w jeden piękny śpiew. Spotkanie poprowadzi Marcin Sweklej. Wstęp wolny.

19.09.2021 (niedziela) Poranek Rodzinny

24.09.2021 (piątek) Sybiraczki i Goście – koncert

Spotkanie grup śpiewaczych z Jeleniej Góry i okolic. Rolę gospodarza wieczoru pełni zespół „Sybiraczki i Kresowianie. Wstęp wolny.

PAŹDZIERNIK 2021

13.10.2021 (środa) Tkanina malowana – jesienne warsztaty kreatywności artystycznej

21.10.2021 (czwartek) Wdowy i bękarty. Czytanie niechcianego – spotkanie paraliterackie

Spotkanie dla tych, którzy lubią kiedy ktoś im czyta. Żywy człowiek, nie audiobook. Dla tych, którzy lubią czytać innym. Czytanie niechcianego, tj. własnej prozy, dokumentów dnia codziennego, pism urzędowych, paragonów lub faktur.

22.10.2021 (piątek) Poezja na Prowincji (koncert) – comiesięczne spotkanie z poezją śpiewaną i nie tylko

Spotkanie dla kochających poezję, piosenkę autorską oraz osób muzykujących. Spotkajmy się w kręgu naszych instrumentów i połączmy nasze głosy w jeden piękny śpiew. Spotkanie poprowadzi Marcin Sweklej. Wstęp wolny.

24.10.2021 (niedziela) Poranek Rodzinny

LISTOPAD 2021

12.11.2021 (piątek) XIII Konkurs Piosenki Polskiej GŁOSOWISKO 2021

XIII edycja Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, skierowanego zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.

18.11.2021 (czwartek) Czytanie po ciemku – spotkanie paraliterackie

Spotkanie dla tych, których fascynuje głos. Czytanie w mroku lub w półmroku może dostarczyć niebanalnych wrażeń, ponieważ wtedy skupiamy się na tekście, i patrzymy bardziej w głąb siebie.

19.11.2021 (piątek) Poezja na Prowincji (koncert) – comiesięczne spotkanie z poezją śpiewaną i nie tylko

Spotkanie dla kochających poezję, piosenkę autorską oraz osób muzykujących. Spotkajmy się w kręgu naszych instrumentów i połączmy nasze głosy w jeden piękny śpiew. Spotkanie poprowadzi Marcin Sweklej. Wstęp wolny.

21.11.2021 (niedziela) Poranek Rodzinny

26.11.2021 (piątek) Andrzejkowy Bal Wróżbitów

Czarodziejska zabawa dla dzieci, którą wypełnią andrzejkowe wróżby, tradycyjne zabawy i opowieści, konkursy prowadzone przez wróżki i szalone tańce.  Bilety – 30 zł za osobę.

GRUDZIEŃ 2021

10.12.2021 (piątek) Poezja na Prowincji (koncert) – comiesięczne spotkanie z poezją śpiewaną i nie tylko

Spotkanie dla kochających poezję, piosenkę autorską oraz osób muzykujących. Spotkajmy się w kręgu naszych instrumentów i połączmy nasze głosy w jeden piękny śpiew. Spotkanie poprowadzi Marcin Sweklej. Wstęp wolny.

12.12.2021 (niedziela), godz. 10.00 oraz 12.00 Mikołajkowy Poranek Rodzinny

17.12.2021 (piątek) Świąteczny koncert laureatów konkursu GŁOSOWISKO 2021