Muflon – włącz kreatywność

Uwaga, uwaga!!! Ruszamy z naborem do projektu „Muflon – włącz kreatywność”. Poszukujemy dzieci w wieku 6-10 lat, które lubią czytać, śpiewać, występować i chcą przeżyć niezapomnianą aktorską przygodę.

Dzieci wezmą udział w projekcie, podczas którego nagramy trzy bajkowe słuchowiska, napisane specjalnie na tę okazję przez Katarzynę Janekowicz i poprzedzone warsztatami aktorskimi on-line. Poprowadzi je Małgorzata Osiej-Gadzina, aktorka Teatru im. C.K. Norwida. Każda z bajek zostanie udźwiękowiona muzyką stworzoną przez lokalnych artystów. Warsztaty zakończą się premierą w sieci słuchowiska w formie video, ubraną w ramy japońskiego teatru ilustracji (kamishibai) oraz w formie słuchowiska audio do pobrania jako podcast.

Wszystkich chętnych prosimy o nagranie na telefon krótkiego, maksymalnie minutowego filmiku, na którym dziecko przedstawi się, powie ile ma lat i wyrecytuje, przeczyta lub zaśpiewa fragment ulubionego wierszyka lub piosenki. Nagrania w formie linka do dysku Google lub gotowego pliku video, prosimy wysyłać na adres mailowy: kreatywnymuflon@gmail.com do 10 czerwca 2020r. Do 12.06.2020 skontaktujemy się z wybranymi osobami i zaprosimy do udziału w projekcie.

Nadesłane video zostaną wykorzystane jedynie w celu wyłonienia uczestników projektu. Administratorem danych osobowych jest Miejski Dom Kultury „ Muflon” ul. Cieplicka 172, 58-570 Jelenia Góra. Dane osobowe przetwarzane będą jedynie w niezbędnym celu wybrania uczestników projektu „Muflon – włącz kreatywność”. Jako administrator danych gwarantujemy spełnienie wszystkich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.

Projekt „Muflon – włącz kreatywność” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

O projekcie

Na czym polega?

Zadanie polega na realizacji trzech cyklów 20 godzin warsztatów on-line, w których wezmą udział dzieci w wieku 6-10 lat. Finalnym efektem warsztatów będzie nagranie autorskiej bajki w formie słuchowiska audio i video. Warsztaty poprowadzi aktorka jeleniogórskiego Teatru im. C. K. Norwida, Małgorzata Osiej-Gadzina. Nabór uczestników odbędzie się w sieci – na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury Muflon oraz na fanpage’u instytucji.

Dzieciaki w akcji

Każdorazowo wyłoniona zostanie grupa 7 dzieci, które podczas warsztatów pracować będą nad tekstem bajki, dykcją, mimiką, intonacją, interpretacją i przydzielonymi rolami. Warsztaty prowadzone będą indywidualnie oraz grupowo (jako wideokonferencje).

Trzy bajki zostaną napisane przez Katarzynę Janekowicz, aktorkę i autorkę scenariuszy. Teksty stworzone przez nią posłużą jako warsztat do pracy z dziećmi. Zgodnie z założeniami projektu, stworzy trzy różne tematycznie i stylowo teksty dokładając wszelkich starań, by inspirowały one dzieci do pracy nad projektem, poruszały problematykę zajmującą je i nie były im obojętne.

Planujemy, że jeden cykl warsztatów trwać będzie 4 tygodnie. Po tym czasie, dzieci z pomocą rodziców nagrywają w domu na smartfonach lub innych dostępnych urządzeniach swoją rolę i przesyłają (w formie pliku audio) elektronicznie do MDK Muflon. Andrzej Kolasiński, artysta-muzyk, posiadający własne studio nagraniowe montuje otrzymane nagrania. W tym czasie powstaje autorska muzyka i cała ścieżka dźwiękowa do bajki, którą komponuje muzyk – Tomasz Gadzina. Następnie nad materiałem pracuje Andrzej Kolasiński, który przygotowuje całość jako profesjonalne słuchowisko – audiobooka.

Słuchowisko i bajka na Youtube

Tak przygotowany plik, wykorzystujemy jako bazę do nagrania bajki video, ujętej w formie japońskiego teatru ilustracji, czyli kamishibai. Jest to technika, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty bajki. Ilustracje do bajek namaluje artystka, pracująca w MDK Muflon, Agata Makutynowicz. Słuchowisko, połączone z teatrem ilustracji, nagrywamy jako video i w formie premiery emitujemy na fanpage’u instytucji. Jednocześnie publikujemy podcasty w formie audio, które odbiorca może bezpłatnie pobrać i odsłuchać. Video dostępne jest na stronie internetowej www.muflon.sobieszow.pl, na naszym kanale youtube oraz fanpage’u w serwisie facebook.com.

W ten sposób przygotowana zostanie każda z trzech bajek.