ŚWIĄTECZNY CZAS
22 grudnia 2009
Ferie w „Muflonie”
20 stycznia 2010

OPOWIEŚĆ O TAŃCU

Opowieść o tańcu

26 lutego 2010 roku (piątek), godz.17.30

miejsce: GALERIA CZEKOLADOWA

                                                                                                ul. Sobieskiego 2 / Jelenia Góra 

Spotkanie w Galerii Czekoladowej będzie już drugim z tej serii. Poniżej umieszczony został artykuł autorstwa pana Ryszarda Rylita, dotyczący premierowej  prelekcji „Opowieść o    tańcu”,   która to odbyła się dnia 19 stycznia 2010 w sali konfernecyjnej JCIiER Książnicy Karkonoskiej:
opowiesc-o-tancu-artykul-prasaowy-jelonka-com.pdf

 wykladagata.jpg

Spotkanie z instruktorką tańca Miejskiego Domu Kultury „MUFLON” panią Agatą Szmigrodzką, założycielką Eksperymentalnej Szkoły Tańca FUZJA. Spotkanie to będzie opowieścią o tańcu, o miłości do sztuki, opowieścią o nieustannej chęci tworzenia i wyrażania siebie poprzez taniec.

Agata Szmigordzka to postać nietuzinkowa, porzuciła Warszawę, by swój spokój odnaleźć w Jeleniej Górze.  Instruktorka flamenco, tańca orientalnego i nowoczesnego. Założycielka zespołów Hayat    i Anda. Wykształcenie zdobywała w Warszawie na Uniwersytecie Warszawskim (Instytut Historii Sztuki), w Jeleniej Górze na Kolegium Karkonoskim (Wydz. Pedagogiki) oraz w Zielonej Górze na Uniwersytecie Zielonogórskim (Wydz. Nauk Pedagogicznych i Społecznych).

hayatczerwony-napisreklama.jpg

…”Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się w 1996 r. w Warszawie. Poznałam wówczas swoje pierwsze nauczycielki flamenco – Małgorzatę Matuszewską (późniejszą założycielkę Teatru Tańca NTF w Warszawie) i Joannę Stróżewską (instruktorkę Studio Flamenco – pierwszej w Polsce szkoły flamenco obecnie pod dyrekcją Marka Krajewskiego). Brałam udział w kursach prowadzonych m.in. przez takich tancerzy jak: Belen Maya, Costi del Chato, Juan Trigueros, Ana Maria Amay. Obecnie  rozwijam swoje  umiejętności we flamenco pod kier. Katarzyny Radułowicz we Wrocławiu oraz Jany Drdacki w Pradze. Z tańcem orientalnym zetknęłam się po raz pierwszy w Jeleniej Górze na kursach prowadzonych przez Elżbietę Eisenblatter oraz przez Agnieszkę Krzysztofiak we Wrocławiu. Technikę tańca orientalnego rozwijałam u takich instruktorek jak: Ola Toth (Warszawa) czy Rena Milgrom (Studio Zambra, Praga).”

organizator: MDK „Muflon” / wstęp wolny
współorganizator: Galeria Czekoladowa

FOTOREPORTAŻ ZE SPOTKANIA w Galerii Czekoladowej:

img_0446.JPGimg_0450.JPGimg_0462.JPGimg_0458.JPGimg_0456.JPGimg_0454.JPG