GŁOSOWISKO 2012 – FOTORELACJA

IV MŁODZIEŻOWY KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ „GŁOSOWISKO” 2012 za NAMI !

W dniu 26 pażdziernika 2012 r. w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie w sali widowiskowej odbył się coroczny konkursowy przegląd piosenki polskiej, w czasie którego dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat, z towarzyszeniem gitar lub pianina czy też po prostu a capella, prezentowały opracowane przez siebie piosenki. Były to mniej lub bardziej znane przeboje z bogatej historii polskiej muzyki. Zdarzyły się również utwory autorskie.

Wykonawcy zaśpiewali po dwie piosenki, zaś dokonaniom ich przysłuchiwało się jury w składzie: Robert Wróblewski (muzyk, nauczyciel PSM), Andrzej Kolasiński (muzyk, nauczyciel Ogniska Muzycznego), Aleksandra Jarocińska (dyrektor MDK „Muflon”) i Agata Szmigrodzka (instruktorka tańca MDK „Muflon”). Oceniano nie tylko sam śpiew i jego parametry (intonacja, dykcja itp.), ale także ogólną muzykalność czy zachowanie na scenie.

Po burzliwej naradzie, jury ogłosiło zwycięzców:

I miejsce w kategorii solistów zajęła Katarzyna Skóra reprezentująca Przystań Twórczą w Jeleniej Górze – Cieplicach;

II miejsca (dwa równorzędne) w kategorii solistów zajęły Angelika Soliło (z Piechowickiego Ośr. Kultury) i Teresa Wiącek z Gimnazjum nr 1 w Jel. Górze;

wyróżnienie w kategorii solistów zajął Tomasz Taf z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze – Cieplicach;

I miejsca w kategorii zespołów zajął duet „Czerniczanki” (Elżbieta Surmacz i Katarzyna Skóra) z SP w Czernicy i „Konrad Boznański Band” reprezentujący Przystań Twórczą w Jeleniej Górze – Cieplicach;

II miejsce w kategorii zespołów zajęło „Małgorzata Parzymies Trio” z Przystani Twórczej w Jeleniej Górze – Cieplicach;

wyróżnienie w kategorii zespołów zajął zespół „G4” z Jeleniej Góry.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i świetne wrażenia z konkursowych przesłuchań. Zapraszamyjuż  również śpiewającą młodzież do zgłaszania się od września 2013 roku do kolejnej edycji MKPP w naszym Domu Kultury.

About the author