KONCERT GRUPY „SEMPLICE”

KONCERT Z CYKLU „SCENA BLIŻEJ NAS”

SALA WIDOWISKOWA MDK „MUFLON”

19.IV.2012 (czwartek) godz. 18.00

wstęp wolny

plakat semplice.jpg

skład:
Robert Wróblewskimuzyk-akordeonista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I i II nagrody na Dolnośląskim Konkursie Muzyki Rozrywkowej w Jeleniej Górze oraz III nagrody na Konkursie Akordeonowym w Częstochowie. Od kilku lat jest członkiem kabaretu PAKA.
Witold Pelcmuzyk (klarnecista i saksofonista). Ukończył wrocławską Akademię Muzyczną, przebywał też na rocznym stypendium w Enschede (Holandia). Laureat wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim.
Marek Mikulski absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie gitary prof. Tadeusza Wybrańca. Laureat wielu konkursów gitarowych m.in. w Gdańsku (1991), w Żorach (1991, 1993, 1994), w Krakowie (1994) i w Przemyślu (1997). Pedagog, aranżer i kompozytor. Koncertuje solo i w duecie z bratem Adamem. W 2000 roku ukazała się płyta duetu Mikulskich pt. Adam i Marek Mikulscy – Guitar Duo, gdzie oprócz klasycznego repertuaru znalazły się autorskie kompozycje obu braci. Oprócz utworów solowych i duetowych ma w swoim repertuarze koncerty z orkiestrą. Obecnie mieszka i pracuje w Jeleniej Górze, prowadząc ożywioną działalność artystyczną i pedagogiczną. W 2004 roku nagrał album Miresesesferes, w którym grał kompozycje Mirosława Drożdżowskiego oraz w 2006 roku wraz ze swoim zespołem – Mikulscy Quartet
Tomasz Pierzchniak Muzyk instrumentalista i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i we Wrocławiu (wydział jazzu). Współpracuje z: Teatrem Ruchu OCELOT (współkompozytor i wykonawca), Teatrem Polskim we Wrocławiu, Orkiestrą Filmową MIRO FILM ORKIESTRA , Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze, Zespołem RIVENDELL, Zespołem NIMB, (współkompozytor i wykonawca) i Teatrem Muzycznym CAPITOL we Wrocławiu.

GRUPA SEMPLICE powstała w 2003 roku z inicjatywy Łukasza Pietrzaka. Repertuar zespołu stanowią przede wszystkim kompozycje muzyki latynoamerykańskiej (Astor Piazzolla, Antonio Carlos Jobim), bałkańskiej, francuskiej oraz standardy muzyki jazzowej i filmowej. Wszystkie utwory to opracowania autorskie. Na codzień, członkowie zespołu są nauczycielami w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia imienia Janiny Garści w Jeleniej Górze.

About the author