FERIE ZIMOWE Z „MUFLONEM”

„NA TROPIE SZTUKI…”

I turnus , zajęcia edukacyjno – rekreacyjne

od 14.02.2011 do 18.02.2011 w godz. 9.00 – 15.00

Sztuka niekiedy ma swoje tajemnice, czasami choć widoczna staje się dla nas niezauważalna. Choć jest blisko nas, nie dostrzegamy jej magicznej mocy. Jest stałym elementem naszej codzienności a często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Miejski Dom Kultury „Muflon” zaprasza wszystkie dzieci na zimową wyprawę w poszukiwaniu sztuki.

„Na tropie sztuki” to wędrówka w poszukiwaniu znaków i miejsc sztuki. To także spotkania z jej twórcami i animatorami. Wędrowcy tropić będą sztukę nie tylko na terenie miasta Jeleniej Góry, ale także na terenie wybranych pałaców wokół miasta. By odnalezione miejsca nie zostały zapomniane i wymazane z pamięci przez czas, młodzi poszukiwacze opracują podczas zajęć katalog i mapkę niezapomnianych miejsc związanych ze sztuką.

„KRAINA LALEK”

II turnus, zajęcia edukacyjno – rekreacyjne

od 21.02.2011 do 25.02.2011 w godz. 9.00 – 15.00

Młodość to radość, beztroska, zabawki, lizaki i… lalki. Choć często, te ostatnie, są atutem dziewczynek to ich wielowymiarowość przyczynia się, iż często to one budują naszą młodą, dziecinną i zaczarowaną rzeczywistość. W zasypanym przez gotowe produkty świecie, postaramy się podczas zimowych zajęć w MDK „Muflon” stworzyć własne lalki i zbudować ich krainę. Profesjonalne warsztaty lalkarskie pozwolą uczestnikom zajęć na zapoznanie się z różnymi technikami i rodzajami lalek. Nie zabraknie kukiełek, lalek rękawiczkowych (pacynek) a nawet marionetek. Wyprawa do muzeum pełnego przedmiotów dzieciństwa, pozwoli młodym uczestnikom otworzyć własną wyobraźnie i stworzyć własną lalkową postać.

Na zmagania i wędrówkę do „Krainy lalek” zapraszamy wszystkie dzieci pragnące przygód, rozbudzania swojej bajkowej wyobraźni i kreatywności.

Odpłatność za tygodniowy pobyt dziecka wynosi 120,00 zł w tym: obiad, koszty transportu, materiały do zajęć, bilety wstępu, poczęstunek na zakończenie turnusu.

Zapisy i wpłaty – sekretariat MDK “Muflon” w godz. 8.00 – 20.00, tel.75-75-537-70

plan zajęć 2011

About the author