LETNIA AKADEMIA BALETU 2021 W MDK MUFLON

Latem 2021 roku w MDK Muflon w Jeleniej Górze odbędą się warsztaty Letniej Akademii Baletu. Propozycja ta jest skierowana do dzieci w wieku od 3,5 do 12 lat oraz ich rodziców lub opiekunów. Dorośli będą mogli aktywnie uczestniczyć w zajęciach. W dniach od 9 do 13 sierpnia 2021, od poniedziałku do piątku w sali widowiskowej MDK Muflon pracować będę dwie grupy taneczne, młodsza i starsza.

Program LAB prowadzony jest metodą twórczo-naśladowczą, w którą wpleciono elementy improwizacji ruchowej. Zajęcia przydają skrzydeł wyobraźni przestrzennej, poprawiają koordynację i pamięć ruchową, skutecznie rozwijają poczucie rytmu i mają niezwykle pozytywny wpływ na umiejętność koncentracji. Ważnym elementem tych letnich warsztatów, także jako podsumowanie wspólnej pracy i zabawy – będzie końcowy pokaz etiud tanecznych.

W programie LAB przewidziano: ćwiczenia i zabawy integracyjne, ćwiczenia rozwijające plastyczność i precyzję ruchu, naukę podstaw baletu, modern jazzu oraz techniki point; budowanie postaci scenicznej; pracę z rekwizytem oraz ćwiczenia z improwizacji tanecznej.

Na zajęciach uczestniczki i uczestnicy proszeni są o włożenie wygodnego, niekrępującego ruchów stroju, posiadanie baletek lub skarpetek antypoślizgowych, gumek do włosów (w przypadku długich włosów), wody lub innego napoju.

Uwaga! W każdej grupie mogą uczestniczyć aktywnie rodzice lub opiekunowie, bez dodatkowej opłaty, jednak z zachowaniem wytycznych w trakcie pandemii COVID-19.

Cykl warsztatów Letniej Małej Akademii Baletu zakończony zostanie pokazem tanecznym.

Harmonogram zajęć:  grupa młodsza: godz. 12.15 – 13.15; grupa starsza: godz. 13.30 – 15.30.

Zapisy w sekretariacie MDK Muflon do 30 czerwca 2021. Wpłaty za zajęcia przyjmujemy w dniach 1-14 lipca 2021. W lipcu 2021 zostanie podany nowy numer rachunku bankowego JCK Muflon.

Koszt uczestnictwa w grupie starszej:  160 zł, jednorazowy udział – 35 zł. W grupie młodszej:  120 zł, jednorazowy udział 30 zł.

W przypadku uczestnictwa rodzeństwa w zajęciach opłata za drugie dziecko wynosi 50%.

Ilość miejsc ograniczona.

*Warsztaty letnie MAB odbędą się jeśli w sierpniu 2021 roku zezwolą na to aktualne rządowe wytyczne na czas sytuacji związanej z pandemią COVID-19. MDK Muflon zastrzega sobie prawo do rezygnacji z organizacji warsztatów w przypadku obostrzeń uniemożliwiających realizację zadania.

Zapisy wyłącznie telefonicznie przyjmuje sekretariat MDK Muflon: 75 755 37 70.

Więcej informacji udziela instruktorka tańca Anna Krych pod nr tel. 601 228 345.

About the author